Gitara

Jak dobrze przygotować się do obozu harcerskiego

Harcerstwo to ruch ludzi, którzy działają ze sobą w służbie ważnym ideom. Dzięki uczestniczeniu w harcerstwie młodzież zyskuje bardzo wiele. Głównie zyskują nowych przyjaciół i umieją się zintegrować. Harcerstwo uczy pomagania innym ludziom, bycia odpowiedzialnym i pozbywania się lęków. Każdy członek jest odpowiedzialny, w dodatku naprawdę punktualny. W czasie obozów zapoznaje się z przyrodą i obcuje z nią. Harcerstwo to również świetna przygoda i wspomnienia, które zostaną na bardzo długi czas.
niemowlę

Pielęgnacja skóry dzieci i niemowląt – o czym należy w pierwszej kolejności pamiętać kupując odpowiednie kosmetyki?

Dzieci oraz niemowlęta posiadają dość delikatną skórę, którą trzeba odpowiednio pielęgnować. Co najważniejsze, rodzice powinni zwracać dużą uwagę na zabezpieczenie ich skóry przed słońcem. Wskazane jest używanie kremów z wysokim filtrem oraz unikanie przebywania na słońcu, zwłaszcza w godzinach, gdy aktywność promieniowania jest najwyższa. Dodatkowo, dziecko zawsze na głowie powinno nosić czapkę.
podgrzewacz do butelek

Podgrzewacz do pokarmu firmy Avent i gruszki specjalnie do nosa

Narodziny malucha modyfikują nasz świat. Istnieją chwile radosne, lecz są też takie, które wzbudzają strach. Kobieta w ciąży bywa pełna powątpiewań, a czas oczekiwania pełen wątpliwości, aczkolwiek piękny.
Gdy przychodzi pora porodu, dużo rzeczy dla maluszka winniśmy już posiadać w domu. Gdy rozpoczynamy czynić sprawunki, winniśmy uruchomić zdrowy rozsądek, choć zauważając te wszystkie cudeńka, trudno im się oprzeć.
images

Gdy dziecko ma uczulenie

Dzieci to delikatne istoty. Dużo osób w maleńkości cierpi na rożnego rodzaju alergie. Alergia u dzieci jest spowodowana przez sporo różnorakich rzeczy. Zazwyczaj jest to na przykład pyłek bądź sierść zwierzęcia. Czasami dzieci są wrażliwe na jakiś element zawarty w pokarmie – statystycznie najczęściej jest to gluten. Jeśli maluch ma jakiekolwiek objawy, nie zwlekaj i przejdź się do przychodni.