Świetny zestaw do grania

Ten tekst został napisany dla wszystkich tych, którzy nie używali nigdy konsoli, ani nie mają pojęcia, czym ona w istocie jest i do czego może być używana. Wyjaśnię też, czym się ona różni od peceta, jakie są jej typy i komu ją można najmocniej zalecić. Konsola to w istocie komputer, różniący się od zwykłego peceta funkcją. Jest to urządzenie dedykowane tylko do gier wideo.

Konsoli nie da się po zakupie ulepszać, dokupując świeższe podzespoły, tak jak robi się to w wypadku klasycznego peceta. Stanowi ona zamkniętą całość, do której da się podłączyć najwyżej części zewnętrzne, takie jak karty pamięci, pady, głośniki i ekran.

Blackgames.pl - konsole
Źródło: Blackgames.pl

Na rynku aktualnie znajduje się parę wartych uwagi urządzeń. Firma Sony oferuje dwie generacje konsol – Playstation 3 i Playstation 4 (::sklep::). Firma Billa Gatesa posiada w sprzedaży Xbox 360 i Xbox One, japońskie Nintendo zaś WiiU. Ceny konsol lepszych technologicznie rozciągają się w zależności od opcjonalnych dodatków. Za mniejszą cenę można nabyć Playstation 3 – w tym przypadku ceny krążą wokół 700 zł za nowy sprzęt.

Na wszystkie najpopularniejsze konsole wydano wiele ciekawych produkcji, głównie FPS (First Person Shooter), wyścigowych i zręcznościowych. Najlepsze gry na PS2 to przede wszystkim Guitar Hero, w którym możemy wcielić się w najzdolniejszych gitarzystów. Polecić trzeba też świetną grę wyścigową Gran Turismo. Na PS3 wyszło mnóstwo klasycznych już serii, takich jak FIFA, Tekken i Call of Duty.

Interesujący wpis? Jeśli tak, kliknij tutaj – w tym serwisie (https://north.pl/karta/cxa3809m-uklad-scalony-,735-KA-1548.html) na pewno znajdziesz coś absorbującego, więc ten odnośnik powinien być dla Ciebie wartościowy.

Gry na PS4, ze względu na lepszą konfigurację, oferują znacznie poprawioną szatę graficzną. Konsola XBOX zaś oferuje nawet większe spektrum. Niektóre gry na XBOX 360 wspierają wyjątkowy kontroler Kinect, co umożliwia wyczucie ruchu gracza i przeniesienie go na ekran. W rodzaju znajdziemy mnóstwo produkcji sportowych i zręcznościowych. XBOX 360 (::tutaj odnośnik do e-sklepu::) też może się poszczycić rewelacyjną polską grą fabularną Wiedźmin.

Niedawno modne stały się wygodne netbooki i tablety, ułatwiające stały dostęp do internetu. Interesującą opcją dla każdego użytkownika takiego sprzętu mógłby być zakup konsoli. W ten sposób dałoby się komfortowo oddzielić wypoczynek od zajęć zawodowych.