Pierwsza randka – porady o czym rozmawiać, jak się ubrać i w jakim miejscu się spotkać

Czy zastanawiając się o pierwszej randce masz stres i poddenerwowanie? Możesz bez problemy pokonać stres i niepewność ustalając wcześniej najistotniejsze elementy randki, przecież najtrudniejszy krok – którym jest umówienie się na randkę jest już za Tobą. Co więcej dzięki kilku efektywnym podpowiedziom przyjemnie spędzisz czas.

W jakie miejsce umówić się na pierwszą randkę?

Jak tylko Twój partner lub partnerka potwierdzą datę randki pomyśl o miejscu do którego moglibyście razem się wybrać. Najważniejsze jest to byście nie czuli się dodatkowo skrępowani. Na pierwszą randkę możecie wybrać np. kawiarnie, którą oboje lubicie. Jeśli jesteście osobami bardziej wysportowanymi możecie zaplanować spotkanie na świeżym powietrzu, wybierając się na spacer lub do wesołego miasteczka. Unikajcie głośnych i nadmiernie zatłoczonych miejsc, w których niewygodnie będzie wam porozmawiać.

Para w wesołym miasteczku
Autor: kevindooley
Źródło: http://www.flickr.com/

Jeśli stresuje Cię, że skończą Wam się tematy dekoracje (look www.eventroom.pl) randka może okazać się mało interesująca wybierz lokalizację gdzie oboje będziecie mogli dobrze się bawić lub po prostu w romantycznej atmosferze spędzić czas nie koncentrując się jedynie na rozmowie ale także na zabawie.

W co się ubrać na spotkanie?

Postaw na wygodę i styl ale nie staraj się na siłę modyfikować swojego wyglądu. Twój strój powinien być dopasowany do miejsca, w którym macie zamiar spędzać czas. Planując długi spacer ubierz się wygodnie, idąc na kolację zadbaj o elegancki strój.

Pamiętaj, że czysty i skrupulatnie dobrany ubiór będzie oznaczał dla drugiej osoby, że poważnie traktujesz Wasze spotkanie.

Stolik w restauracji dla dwojga
Autor: Frerieke
Źródło: http://www.flickr.com/

Co mówić na pierwszej randka?

Najprawdopodobniej Twój partner lub partnerka także czuje stres, postaraj się więc w naturalny sposób rozładować atmosferę mówiąc np. o swoim podekscytowaniu, opowiadając anegdotę lub komplementując drugą osobę. Przede wszystkim staraj się być sobą i nie próbuj za wszelką cenę grać kogoś innego. Druga strona zgodziła się na spotkanie by lepiej Cię poznać i razem spędzić czas. Wzmocnij swoją pewność siebie pamiętając, że zależy jej by poznać jaki naprawdę jesteś.

Pewnie zastanawiasz się o czym rozmawiać na tego typu spotkaniu? Najlepiej o tym co się interesuje na co dzień, co lubisz, na czym się znasz. Poruszaj tematy, które są wspólne dla Was obojga i które nie zestresują drugiej osoby. Postaw na szczerość i poczucie humoru.

Przyjemnie spędzony czas może okazać się świetnym wstępem do ciekawej znajomości i miłości, warto więc przemóc stres i nastawić się na świetną zabawę.