Nie ma lektur, które nie są odpowiednie w jakimś wieku

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, iż naprawdę właściwie napisana opowieść, bez względu na to, jakiego tematu będzie dotyczyła, będzie przywoływała zarówno młodych, jak oraz starszych czytelników. Dlatego nie warto sobie wmawiać, że ta czy ta pozycja nie jest dla nas, iż nie możemy jej czytać, kiedy tylko nas zaciekawiła, to jak najbardziej mamy prawo po nią sięgnąć.

Nie same podręczniki czyta młody człowiek
nauka do matury
Autor: Alba Estévez G.
Źródło: http://www.flickr.com

Warto sobie zdawać sprawę, że nawet kiedy ktoś lubi chemię oraz jeśli w ostatnim czasie co chwilę sięgał po taką książkę jak Pazdro Krzysztof M., Rola- Noworyta Anna Zbiór zadań z chemii dla liceów i techników zakres rozszerzony, to nie (zobacz warte przeczytania) znaczy, iż ochoczo nie będzie sięgał też po inne propozycje. Oczywiście podręcznik do chemii pozwoli mu na poszerzenie swojej wiedzy, a może nawet i podjęcie kariery naukowej, nie mniej jeśli zainteresował się również motorami, to nie może nas zadziwić, iż na jego półce znajdzie się przewodnik motocyklowy po trasach alpejskich . Nie można założyć, że kiedyś nie wyruszy w taką trasę, a wtedy informacje uzyskane dzięki tej książce mogą się okazać niezwykle praktyczne.

Coś dla smakoszy i miłośników kinaPosiadamy dosyć naszego sposobu odżywiania się, chcielibyśmy spróbować czegoś nowego, ale nie bardzo rozumiemy czego? Jeśli zajrzymy do książki Dr William Davis Kuchnia bez pszenicy. 150 przepisów, które pomogą pozbyć się pszennego brzucha i wyzdrowieć, to bez wątpienia odnajdziemy tam wiele inspiracji, przez które nasza kuchnia diametralnie się przemieni, a co się z tym łączy na wspanialsze też zmieni się nasze zdrowie. A co jeśli kochamy filmy i wciąż rozmyślamy nad tym jak on powstawał, jak odbywał się proces pisania scenariusza? Wtedy możemy się okupić w książkę Janusz Głowacki Przyszedłem czyli jak pisałem scenariusz o Lechu Wałęsie dla Andrzeja Wajdy, dzięki czemu lepiej poznamy cały ten etap. Zobacz te książki: książka ze zdrową dietą

Nie ma szans, żebyśmy nie znaleźli czegoś dla siebieBez względu na to, czym się interesujemy, jakie mamy hobby, książek w bibliotekach oraz księgarniach jest tak dużo i są one w tak różnorakich gatunkach, iż nie ma żadnej szansy, żebyśmy w tym wszystkim nie znaleźli czegoś dla siebie.