Przydatny ekwipunek myśliwego – w co zdecydowanie warto się wyposażyć na czas polowania?

Polowania to dla wielu osób pasjonujące zajęcie. Rzecz jasna, są one organizowane zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, przykładowo w okresach kiedy populacja konkretnego gatunku drastycznie rośnie, co może stanowić problem dla równowagi naturalnej. W przeszłości polowania były zarezerwowane zazwyczaj dla przedstawicieli stanu szlacheckiego. Ich organizacja niekiedy ściągała szlachciców z całej okolicy oraz stanowiła poważne wydarzenie. Dziś, polować może każdy – rzecz jasna, kiedy spełnia oczekiwania prawne. Jak w takim razie powinien wyglądać ekwipunek myśliwego?

myśliwi na polowaniu
Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com
Priorytetowe znaczenie mają z reguły stosownie dopasowane ubrania myśliwskie. Dlaczego wybierają ubrania dla myśliwego? Głównie ze względu na fakt, że stanowią one jeden z elementów maskowania się na terenach łowieckich. Dzięki prawidłowo dopasowanym ubraniom, zwierzyna nie jest w stanie szybko zauważyć myśliwego. Koszule myśliwskie oraz pozostałe elementy stroju muszą być utrzymane w stonowanej kolorystyce, najlepiej w kolorze zielonym albo brązowym, ponieważ właśnie te kolory występują najczęściej w przyrodzie – koszula dla myśliwego. Dodatkowo, dobrze jeśli ubrania mają odpowiednią liczbę kieszeni, które mogą okazać się przydatne do przenoszenia potrzebnych przedmiotów. Oczywiście, powinny być one także dostosowane do pory roku. Polowania trwają czasem kilka albo kilkanaście godzin, więc prawidłowe zabezpieczenie przed mrozem lub upałami ma znaczenie priorytetowe. Bardzo ważne są też przede wszystkim buty, zwłaszcza gdy ma się na uwadze fakt, że lasy to kłopotliwe dla człowieka warunki.

polowanie
Autor: Sheila Hudson
Źródło: http://www.flickr.com

Myśliwi sporą uwagę poświęcają także używaniu odpowiedniej broni. Propozycja sklepów pod tym względem jest naprawdę bardzo bogata, tym samym każda osoba będzie w stanie odnaleźć odpowiednią dla siebie propozycję. Dużo zależy także od tego, na jaką zwierzynę chce się polować. Myśliwemu może przydać się dodatkowo np. lornetka służąca do wypatrywania zwierzyny.

Dziś w internecie istnieje dużo sklepów z wyposażeniem dla myśliwych, tym samym z pewnością nie będzie się miało większych trudności ze skompletowaniem ekwipunku. Przed wybraniem się na zakupy dobrze jest przygotować listę najbardziej pomocnych akcesoriów, aby mieć pewność, że niczego się nie przeoczy. Można też wstępnie obliczyć koszty.