W co dobrze jest grać w wolnym czasie na konsoli?

Pierwszą grą, zaprezentowaną jeszcze w latach 70 był Pong – była to prosta gra polegająca na odbijaniu piłeczki. Od tamtej pory zmieniło się bardzo wiele, przemysł gier wart jest mnóstwo pieniędzy a koszty produkcji części gier szacowane są na wiele milionów dolarów. Znaczny udział w tym rozległym rynku mają gry produkowane z myślą o konsolach – Xbox oraz PlayStation. Niedawno zaprezentowano nową generację tych urządzeń, co zapowiada kolejny przełom w rynku gier.

grający w grę na playstation
Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Bestsellery
W ostatnim czasie największą popularność zdobyła piąta odsłona legendarnej gry Grant Theft Auto. W grze tej użytkownik wciela się w przestępcę który ma wielkie długi. Żeby je oddać, musi napadać na banki i pozostałe instytucje. Seria gier sygnowana tym tytułem jest znana ze specyficznego poczucia humoru, gra ta powodowała również wiele kontrowersji z uwagi na swoją brutalność. Podobnie wysoką sprzedaż osiągnęła gra akcji Call Of Duty: Ghosts (tutaj znajdziesz więcej informacji: oferta call of duty w Jest to gra akcji w której gracz wchodzi w rolę żołnierza i ma do wykonania dużo ryzykownych zadań. Jest to kolejna odsłona widowiskowej serii Call Of Duty, którą gracze cenią za bardzo interesującą rozgrywkę za pośrednictwem sieci. Jakiś czas wcześniej światło dzienne ujrzała kolejna część największego konkurenta Call Of Duty – Battlefield 4. Jest to także gra akcji, której dotychczasowe odsłony zasłynęły z bardzo rozbudowanego trybu rozgrywki przez sieć. Tym razem producent zapowiada, że rozgrywka będzie jeszcze bardziej taktyczna. Gra już na etapie przedsprzedaży cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Inne interesujące tytuły
Polska także jest znana na światowym rynku gier na konsole. Najbardziej popularnym tytułem jest gra Wiedźmin, opracowana w oparciu o serię książek Andrzeja Sapkowskiego. Polacy pracują obecnie nad kolejną częścią serii, która jest kontynuacją wydarzeń przedstawionych w książkach o wiedźminie Geralcie. W 2013 roku miała również miejsce premiera konsolowej wersji Diablo 3, kontynuacji jednego z najbardziej wyczekiwanych tytułów ostatnich lat.

Jest to gra w której gracz wciela się w bohatera ratującego wirtualny świat przed złem. Ten typ gier został określony jako hack&slash z uwagi na ogromne ilości uśmiercanych przez bohatera potworów. Jest to jedna z najbardziej kosztownych gier dostępnych w sprzedaży, ilość sprzedanych egzemplarzy świadczy jednak o tym, że jest to tytuł mający szeroką rzeszę oddanych fanów.