Wydaje się, że gierki strategiczne online najlepsze lata mają już za sobą

Wiele ich odmian wskazuje, że świat Twitera, internetowych mediów i graficznych remiksów nie wyeliminował z, nomen omen – gier online. Będziemy grać w to na co tylko mamy ochotę – od strategii przez RPG do managerów sportowych. Gdy chodzi o gry – manager, naturalnym skojarzeniem są oczywiście piłkarskie wersje Football Managera. Od zaplecza rozwijasz tu własną wirtualną drużynę, dokładasz nowoczesny stadion, dokonujesz transferów itd.

Łączysz funkcje szefa i trenera w jednym. Co innego w grach akcji, gdzie interfejs pozornie wydaje się taki sam. Z reguły fabuły gier, takich jak Mechrage, rozgrywają się w przyszłości – link do ciekawej strony. Samo wskazanie na roboty (zobacz również wakacje z robotami) konkretnie sygnalizuje przestrzeń czasową. Jeśli już roboty to wiadomo, że chodzi o skojarzenie wojenne. W wirtualnej grze nie zamierzamy ich rozwijać i żyć z nimi, na wzór popularnych i rodzinnych Sims`ów. Gra w Mechrage rozpoczyna się w małej osadzie, zaczynamy grę najsłabszym dostępnym metalowym sprzętem chodzącym.

Rzecz jasna, w miarę rozwoju akcji i zwycięskich poczynań odblokowujemy kolejne roboty i areny. Główną areną rozwoju gry jest przestrzeń wojskowa. Od bitewnych poczynań – jako przywódcy musimy to robić – zależy powodzenie w przechodzeniu przez grę. Dodajmy tylko że na wojnach się nie kończy. Super generał przegrywa bez sprzętu i surowców i koniecznych do sukcesu sojuszy. Przy budowaniu swojej potęgi pod uwagę należy brać szczególnie korzystne sojusze.

gra
Autor: Play Among Friends Paf
Źródło: http://www.flickr.com
Przyszłość, roboty i batalie nie są kuszącą fabułą gry? Gdy chcecie pozostać przy walkach online, ale w innym kontekście warto spróbować zagrać w Wawawars – . Jej fabuła rozgrywa się w… Warszawie. Kto i z kim walczy? Rozwiązanie jest szalone – rdzenni Warszawiacy walczą z przyjezdnymi.

Chcemy Cię zachęcić do identycznie ciekawych wątków, które stworzyliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę hulajnogi sklep i oglądaj to, na co będziesz miał chęć.

Na początku gry musimy wybrać jedną z opcji „warszawskiego ludu”. Tak jak w każdej zręcznościowej strategii zaczynamy karierę bez żadnych wtajemniczeń z małą kasą, w ślepym zaułku planszy. Celem gry jest kontrola nad miastem własną grupą – Warszawiakami lub przyjezdnymi. To specyficzna lekcja życia w dużym mieście, gdzie nie ma miejsca na sentymenty. Grupy rozpychają się pięściami, by panować w mieście. Widzimy więc, że gry z „walką” online przybierają różne scenariusze.