Jedziesz na wczasy? Pamiętaj o grach planszowych

Wczasy to niezwykły czas, kiedy większą część dnia, a często też nocy spędzamy na dworze. Pływamy w morzu, chodzimy po górach, zwiedzamy, zajadamy się regionalnymi pysznościami i po prostu cieszymy się letnią porą. Czasami jednak pogoda robi nam figla i pada deszcz.

monopol
Autor: PR Executive
O ile krótka, letnia mżawka nie jest kłopotem, o tyle kilka dni opadów może już skutecznie popsuć nam samopoczucie. Jeśli wybraliśmy się do większej miejscowości, zawsze możemy iść do kina bądź korzystać z innych rozrywek. Co robić w przypadku, gdy wybraliśmy Mazury bądź w góry i wokół nas są same lasy, do najbliższej restauracji zaś jest spory kawałek? Pograjmy w planszówki, które zawsze dobrze jest wziąć ze sobą na urlop, ponieważ gwarantują sporo frajdy podczas zimniejszych dni bądź wieczorem, gdy zmęczeni całym dniem chodzenia chcielibyśmy odrobinę się odprężyć.

Planszówki nie zajmują dużo miejsca, toteż nie powinniśmy borykać się z trudnościami, by gdzieś je zmieścić. Zwłaszcza sprawdzają się w tym przypadku gry karciane. Sklep internetowy, jaki łatwo znajdziesz w sieci, zaproponuje ci wiele tego rodzaju gier, np. gwarantującą emocję grę Jungle Speed czy Time’s Up bądź coś dla dzieci, m.in. pozycję Śpiąca Królewna, skierowaną do maluszków od 8 lat. Gry karciane nie są kosztowne i można wziąć ze sobą kilka pudełek, by mieć radochę na niejeden wieczór.

Poza grami karcianymi lubiane są także gry ekonomiczne i najczęściej wybierana w tym przypadku gra Monopoly. Na pewno większość z nas spędziła wiele godz. na handlu nieruchomościami, chcąc osiągnąć jak największe zyski. Ofert gier jest tak wiele, iż bez wątpienia każdy, kto tylko okaże choć odrobinę chęci, wyszuka odpowiednie tytuły dla siebie. Atutem gier planszowych jest także możliwość integracji z sąsiadami z pokoju lub domku obok. Rewelacyjnie jest mieć znajomych, z jakimi będziemy mogli spędzić czas, także gdy skończy padać deszcz.

zabawy
Autor: yoppy
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz już orientujesz się, czego nie może zbraknąć w twoim bagażu podróżnym, bez względu na miejsce, w które jedziesz, gdyż zawsze znajdziesz czas na fajną grę planszową.

Już teraz przejrzyj oferty gier w sklepach internetowych i razem z dzieciakami bądź z partnerem zdecydujecie się na tytuły, w jakie chcielibyście zagrać. Na pewno masz także jakąś grę w swoim domu, która będzie nadawać się na urlop.