Wakacje nad Morzem Bałtyckim – alternatywa dla dużych zagranicznych kurortów

Lato jest tradycyjnie czasem wyjazdów, tych bliższych a także tych dalszych. Marzy nam się przez wybrzeże przez okrągły rok. Naturalnie część z nas wyjedzie za granicę, ale ja preferuję ojczyste wybrzeże. Z jakiej przyczyny? Kocham być u siebie i nie przekonają mnie ogromne hotele z basenami gdzie i tak jesteśmy zamknięci. Jedyny kontakt z faktycznością to wyjazd z oprowadzaczem.

na Morzu Bałtyckim
Autor: ZZ Bottom
Źródło: http://www.flickr.com
Nie oznacza to iż mam coś przeciwko podróżom zagranicznym, niewątpliwie Akropol mają swe bezdyskusyjne walory.

Wręczamy Ci darmowy wgląd do kolejnych bardzo atrakcyjnych postów, które znajdują się na oddzielnej witrynie. Należy tylko wejść w podany link.

Ja jednak wolę ciszę, spokój oraz swobodę którą zapewnia mi zadowalająca znajomość języka. Mimo że potrafię sklecić parę wyrażeń w cudzym języku nie pogadam w nim luźno z tubylczą osobą a to zamyka drogę do przygód.

Zupełnie inaczej jest w naszej ojczyźnie – tu mówię ojczystym językiem i o ile w czasie urlopu znajdę kogoś ciekawego – nie ma przeszkód żeby iść razem na piwko i pomówić ot tak. Mawia się iż Bałtyk to zimne morze i nie zawsze da się w pełni korzystać z uroków na przykład Ustki – niedużej rybackiej miejscowości w której możemy radować się urokami dzikich plaż, zapachem lasów a także zachodami słońca. Dla tych co to wolą jednak w wyższym stopniu towarzyskie życie Ustka w okresie wakacji proponuje urlopowiczom wiele imprez na wolnym powietrzu, większa część z nich posiada rekreacyjny charakter.

Ktoś kto jak ja uwielbia romantyczne spacery z łatwością znajdzie kwaterę w tej niewielkiej miejscowości – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: Ustka noclegi. Dobrze jest to zrobić gdy jesteśmy admiratorami coraz to popularniejszego sportu jakim jest marsz z kijkami, spacerek z Ustki do sąsiedniej Jastarni może przynieść nam prawdziwą radość. Gdybyśmy przypadkowo nie odnaleźli w Ustce wolnej kwatery można wystukać wyrażenie: Jastarnia noclegi gdzie – o ile dobrze pamiętam z dziecięctwa – można skonsumować wyśmienite lody ze świeżymi owocami leśnymi, należy tylko trochę pos www.ruszajwpolske.pl/miasta/ustka/noclegi/38,index.html

wakacje nad polskim morzem
Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Jak gros nadmorskich miejscowości Ustka ma status uzdrowiska. Posiada dwa sanatoria gdzie kuruje się narządy ruchu, alergie oraz choroby układu oddechowego za pomocą solanki. W przypadku narządów ruchu kąpiele solankowe mają wpływ na odprężenie mięśni przez co prościej jest choremu wykonywać zalecone ćwiczenia fizyczne.