W jaki sposób najlepiej dbać o dobre zdrowie zwierzaka?

Zwierzęta towarzyszą ludziom od dawnych czasów. Gdy tylko ludzie pierwotni nauczyli się wykazywać lepszą inteligencją, niż ich bracia mniejsi, pojęli, że te stworzenia potrafią służyć nie tylko do zdobywania mięsa i dawania przyodziewku. Narodziła się idea hodowania, a wilki, które później dość długo i stopniowo przekształcały się w trochę inny gatunek, bliżej znany nam jako psy rasy husky czy malamut, były przygarniane częściowo jako dodatkowi członkowie plemion, a także bardzo uważne i użyteczne narzędzia: do tropienia, do ostrzegania przed zagrożeniem, do pilnowania stad kóz i owiec.

Dzisiaj liczni nie potrafią wyobrazić sobie istnienia bez zwierząt. Psy są członkami wielu rodzin, wielu niezamężnym kobietom czy mężczyznom towarzyszy jakiś mruczący kot. Dbamy o takie zwierzęta jak o najlepszych przyjaciół, a odpowiednio zadbane zwierzaki oddają się nam z taką samą przyjaźnią, zwłaszcza w wypadku psów.

Szczeniak, pudel francuski
Autor: edgar0587
Źródło: http://www.sxc.hu

Aby jednak taki kundel do końca życia był nieustającym i zadowolonym towarzyszem, czy to samotnego człowieka, czy też licznej rodziny, musi być odpowiednio zadbany. Pomagają w tym właściwie skomponowane do najróżniejszych ras i wieków pokarmy – wbrew panującej opinii bardzo szczegółowo badane, testowane i sprawdzane pod najróżniejszymi względami, także przez doświadczonych, wiele oczekujących od karmy hodowców psów. Sucha karma dla psa jest nieodzowna do jego dobrego wzrostu. Karmy suche dla psów Animonda i inne są zbilansowane tak, by dostarczyć odpowiednią ilość wymaganych witamin i minerałów każdej rasie. Karmy dla psów Pronature, Josera, Pedigree Pall i pozostałych producentów oferuje każdy poważny internetowy sklep zoologiczny (zobacz asortyment serwisu zwierzakowo).

Jest całe mnóstwo bardzo uznawanych twórców takich pokarmów, którzy szczycą się bardzo wykwalifikowaną drużyną psich specjalistów, laborantów i niezwykle szczegółowo badanymi źródłami miąs, z jakich tworzona jest taka karma. Niektóre marki proponują także karmy przystosowane do trybu życia i stanu zdrowia psa – na przykład w zależności od tego, czy został wykastrowany, czy też nie – pozycję taką mają producenci Royal Canine i Ziwipeak Karmy dla psów są, w przeciwieństwie do tego, co się uważa, niezwykle istotnym aspektem wychowania i zdrowia naszych pupili. Choć w rzeczy samej nigdy nie należy zapominać o odpowiedniej porcji spacerów, szczepionkach, kontakcie z różnymi psiakami i dużej porcji miłości.