Pomysł na weekend – kajaki

Jesień się dużymi krokami, ale wciąż jeszcze jest stosunkowo ciepło i przyjemnie. Mimo, że wakacje minęły, to powinniśmy wykorzystać ładne weekendy na wypoczynek na dworze. Opcji jest mnóstwo, a jedną z najprzyjemniejszych są spływy kajakowe. Rzek mamy w Polsce wiele, więc zwykle nawet nie trzeba daleko jechać, by tej aktywności zaznać. Oczywiście najpopularniejsze miejsca na spływy to Mazury. Tam możemy znaleźć mnóstwo pięknych dopływów, buchających zielenią zakątków.

Kajaki nawet w mieście

To jednak tylko jedna z możliwości. Nawet we Wrocławiu albo Warszawie można zorganizować sobie jednodniowy spływ kajakowy. Właściwie w każdej przystani działa wypożyczalnia kajaków (więcej na serwisie: ). Jeśli nie mamy pewności dokąd płynąć, nie znamy rzeki, możemy również zorganizować spływ z przewodnikiem. Pływanie kajakiem jest dość łatwe. Oczywiście, należy uważać na dryfujące po wodzie gałęzie czy wystające kamienie albo mielizny, lecz wystarczy kilka wskazówek przewodnika, żebyśmy doskonale sobie poradzili. Oczywiście obowiązkowo należy zachować zasady bezpieczeństwa, zakładać kamizelki i słuchać uważnie wszelkich poleceń.

Kajaki to doskonały sposób na odpoczynek. Pływanie na kajaku nie wymaga nawet dużego wysiłku. Naturalnie trzeba się namachać wiosłem, lecz zwykle okolica jest tak ładna, pływaniu towarzyszy tyle wspaniałych widoków, że nawet nie odczujemy zmęczenia.

Co zabrać?

Pamiętajmy, aby do wycieczki dobrze się przygotować. Wybierzmy szybko schnące ubrania, kostium kąpielowy, coś na głowę. Gdy świeci słońce pamiętajmy o kremie z filtrem – na wodzie opalamy się niezwykle szybko i grożą nam poparzenia.

Dobrze jest również zapakować cienkie rękawiczki, by nie dorobić się odcisków na dłoniach. Oczywiście trzeba też odpowiednio schować ważne przedmioty, jak kluczyki do auta, telefon albo dokumenty. Tu idealnie sprawdzą się hermetycznie zamykane pojemniki. Worki foliowe mają to do siebie, że mogą się podrzeć, a poza tym nie da się szczelnie ich zamknąć. A gdy już będziemy odpowiednio przygotowani – ahoj przygodo!