Komputerowe gry RPG

Role Playing Games, inaczej gry fabularne to aktualnie jeden z najchętniej wykorzystywanych sposobów na spędzanie wolnego czasu, szczególnie wśród młodzież. Najpierw wymyślono gry fabularne, które odgrywane były w rzeczywistości. Również obecnie posiadają one swoich zwolenników, organizowane są specjalne konwenty, obozy i inne takie wydarzenia. Później powstały gry a podobnym typie, w które gra się na komputerze. Ich typów jest wiele. Jednym z nich mogą być gry przeglądarkowe.

Gry online
Autor: Farbflut

Są to gry, do których konieczne jest najczęściej wyłącznie łącze internetowe i dostęp do przeglądarka. W Gry online można grać od czasu do czasu, wypełniając jakieś określone zadanie. Mogą także być źródłem nieprzerwanej rozrywki. W kraju jedną z najchętniej wybieranych gier online jest The West. Fabuła gry umiejscowiona jest na Dzikim Zachodzie. Można tam kierować postacią kowboja, swoją postać ulepszać poprzez pracę i wykonywanie zadań, jak również prowadzić pojedynki z pozostałymi uczestnikami. Każde z wyzwań wymaga odczekania określonego czasu, od kilku minut do nawet kilkunastu godzin. Bardzo lubiana jest również gra Settlers online. Jest to standardowa strategia, w której podstawę stanowi rozwijanie i ulepszanie wybranej postaci jak również miasta.

Gry MMORPG

Gry mmorpg stanowią rodzaj gier fabularnych, gdzie duża liczba rzeczywistych graczy może brać udział równocześnie. Są aktualnie bardzo popularne. Mogą być darmowe lub wymagać opłat. Na czele międzynarodowych rankingów gier tego rodzaju od wielu lat utrzymuje się gra World of Warcraft. Najwięcej graczy światowych znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Zajrzyj po więcej.

Niebezpieczeństwa

Dużo słyszy się aktualnie na temat niebezpieczeństw wynikających z grania w gry komputerowe. Na świecie miały miejsce wypadki śmierci graczy w wyniku odwodnienia, głodu i zmęczenia spowodowanych nieprzerwanym graniem na komputerze. Trzeba wiedzieć, że gry komputerowe stanowią zabawę o mocno uzależniającym charakterze. Na uzależnienia takie podatni są w szczególności nastolatkowie. Gry komputerowe mogą stanowić przyjemną rozrywkę również wtedy, gdy korzysta się z nich raz na jakiś czas, w chwili odpoczynku.