Piękne polskie miasta

Wszyscy zachwycamy się Pragą, mówimy o Barcelonie, a nie zdajemy sobie sprawy z tego, co zobaczymy w naszym kraju. Przy okazji bierzemy pod uwagę, że mieszkamy w jednym z najładniejszych miejsc – jeśli nie na świecie, to bez wątpienia w Europie.

Plan wycieczki po Polsce nie jest taki łatwy, więc początek należy uzależnić od miasta w którym mieszkamy, czyli początku wyjazdu. Jeśli jest to na przykład Wrocław, możemy wybrać się na wycieczkę po południu kraju. Cel: Kraków.

Forteca w Srebrnej Górze

Zamiast wybierać znanych szlaków i tracić widoki, jadąc autostradą, warto poprowadzić trasę do stolicy Małopolski całkiem niecodziennie i właściwie na około. To dobry sposób, aby ujrzeć wyjątkowe miejsca. Z Wrocławia opłaca się więc wybrać się do Srebrnej Góry – to około 70 km, ale wrażenia są gwarantowane. Najlepiej zaplanować wyprawę wcześnie rano, żeby móc spędzić chwilę słynnej twierdzy. To jeden z piękniejszych fortów, zachowany w świetnym stanie. Twierdza z XVIII w. wartowała wstępu do Kotliny Kłodzkiej. Twierdzę można obchodzić nawet cały dzień – przeznaczmy na nią więcej czasu.

noclegi koło Wrocławia
Autor: Pałac Brzezina
Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/

Zatrzymaj się w Bielsku-BiałejWiększość zna to miasto, jednak niewielu je zwiedziło. Po aktywnym relaksie w Srebrnej Górze, można zatrzymać się na chwilę, rezerwując hotel Bielsko-Biała to na szczęście jedno z miejsc, które przyciąga cenami turystów. To świetni przystanek, żeby bez stresu pooglądać Pogórze Śląskie, gdzie nie brakuje zielonych, spokojnych zakątków, a również Beskidy. Można po prostu sięgnąć po mapę i obrać właściwy kierunek.

Przystanek w Wadowicach

Gdy jest trochę czasu, drogę do Krakowa zawsze można przerwać i zobaczyć Wadowice. Noclegi w okolicy wrocławia tutaj są sporo tańsze, dlatego przy okazji można zaoszczędzi. Poza tym, że to miasto każdemu kojarzy się z polskim Papieżem i kremówkami, to miłe miasto, o architekturze charakterystycznej dla południowej Polski. Powinno być prawdziwą atrakcją dla mieszkających na zachodzie Polski. Kraków natomiast najlepszy jest wczesną wiosną i jesienią, gdy maleje liczba turystów, a pogoda zachęca do spacerów. Warto dobrze zaplanować wyjazd, by spokojnie spacerować po mieście, bez pośpiechu i „zaliczania” tylko typowych miejsc.

Źródło

Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/