Pasje poza domem to sposób na pozytywne spędzanie wolnych chwil

Podczas zimy wielokrotnie zapominamy o dbaniu o własne zdrowie. Lwią część czasu pozostajemy w zamkniętych salach- w domu czy w pracy. Wszak jest tyle możliwości, aby aktywnie spędzić choćby odrobinę czasu, zarówno w tygodniu, jak i w weekend. Co prawda zimą może trudniej wyruszyć na przejażdżkę rowerem, nade wszystko ze względu na nie za bardzo zachęcającą temperaturę, jednak wybór jest dalece większy.

Aktywność poza domem zimą lwiej części z nas wiąże się głównie z nartami. Wycieczka na stok i, przeważnie, połowa dnia na śniegu, to porządny wysiłek, jak również duża przyjemność. Jeżeli warunki na stoku są odpowiednie, pogoda sprzyjająca, to ciężko wyobrazić sobie lepiej wykorzystany dzień. Większe ośrodki narciarskie posiadają bardzo zróżnicowane trasy, co nie pozwoli nam się nudzić przez cały dzień, a ich poziom trudności da nam okazję do wybrania tych idealnie dostosowanych do naszych umiejętności. Walorów dodatkowych dodają niespotykane widoki, jakie rozpościerają się przed narciarzami podczas zjazdów w dół. Jednak również i czas spędzony na pobliskiej górce, w gronie przyjaciół, czy rodziny, to idealna forma aktywnego wypoczynku.

Poza samymi czysto „śnieżnymi” przyjemnościami, jakie na nas czekają o tej porze roku, znajdą się też i zabawy związane z lodem. Najpopularniejszymi są z całą pewnością łyżwy. W większości miast w czasie zimy tworzone są lodowiska i działają wypożyczalnie sprzętu. Możemy wybrać się na romantyczny, acz aktywny, wypad na przejażdżkę, lub rodzinny wieczór na lodowisku.

Łowienie ryb
Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy jednak i na to nie mamy większej ochoty, ewentualnie nasze kości ogonowe wciąż czują ostatnie wyjście , to zawsze pozostają okoliczne ścieżki, parki, aleje i inne miejsca pozwalające nam na spacerowanie. Długi spacer spowoduje, że będziemy lepiej dotlenieni, spalimy odrobinę kalorii, poruszamy się, a nawet, kto wie, poznamy nowe miejsce w naszej okolicy.

Co, gdy jednak spacer to za mało, a nie mamy wystarczającego czasu czy środków na wyprawę w góry na stoki (w najnowszym artykule)? Może warto wówczas wyciągnąć narty biegowe- podczas jeżdżenia na popularnych „biegówkach” łączymy to co najlepsze w nartach z intensywnym spacerowaniem. Jeśli sami nie posiadamy sprzętu wciąż możemy udać się do wypożyczalni, czy też do sklepu- sprzęt do biegania jest stosunkowo mało kosztowny, a pomoże nam dbać o systematyczną aktywność fizyczną i sprawi, że wyjście w teren naładuje nas korzystną energią i uspokoi na cały tydzień.