Nikt ich nie może polubić, na szczęście są na nie sposoby. Jak obronić się przed kleszczami? Jakiego rodzaju mamy możliwości?

Jest powszechną przypadłością, a jednak wiedza na jej temat w dalszym ciągu pozostaje na dość niskim poziomie. Zainteresowanie nią rośnie w czasie letnim, kiedy to kleszcze są powodem licznych problemów z samopoczuciem, jednak po krótkim okresie wałkowania tego tematu w mediach, ciekawość spowodowana zagrożeniem spada. A szkoda, bo borelioza to znaczące zagrożenie dla naszego zdrowia ludzkiego zdrowia, a nawet życia.

zwierzakowo.pl/sklep/smycze-i-obroze-dla-psow
Autor: Ramón Portellano
Źródło: http://www.flickr.com

Ta dolegliwość transportowana przez kleszcze, w momencie braku mądrego leczenia, może stać się przecież początkiem poważnych kłopotów. Borelioza to przecież przyczyną groźnych chorób, w leczeniu których niezbędne staje się wykorzystywanie profesjonalnych metod oraz licznych antybiotyków.

Czy kleszcze naprawdę takie groźne? Same kleszcze (zobacz tutaj) nie stanowią zbytniego zagrożenia.Owszem, ich ukąszenia mogą sprawić ból, a sam widok kleszcza, który wbił się w naszą skórę i który zaczął przybierać gigantyczne kształty będące skutkiem wypicia sporej ilości krwi nie jest dobry, jednak kleszcze same w sobie wielkiej krzywdy nam nie mogą zrobić. Kłopot powiązany z nimi wiąże się głównie z takim faktem, że kleszcze (badanie kleszcza) roznoszą różnorodne, z reguły bardzo groźne dla nas choroby. To tych najpoważniejszych zaliczają się kleszczowe zapalenie opon oraz borelioza. W wypadku takich chorób powikłania a także skutki za późno podjętego leczenia przybierają poważne skutki. Borelioza jest leczona antybiotykami, często wymaga ona pobytu w szpitalu. Mnóstwo pacjentów musi się liczyć z tym, że brak ochrony przed kleszczami może skończyć się poważną choroba

pies na kanapie
Autor: Christopher „Rice”
Źródło: http://www.flickr.com
Borelioza jest tym groźniejszym schorzeniem, że pierwsze jej symptomy są zwykle albo pomijane, albo mylnie interpretowane jako przeziębienie. Kleszcze tym czasem mogą stać się przyczyną groźnych urazów i takich chorób, jak choroby serca czy problemy z pamięcią. Są to niestety zwyczajowe skutki efektów po tak sprytnej chorobie przenoszonej przez kleszcze, jaką jest borelioza. Nie zapominajmy jednak o naszych zwierzętach, poza koniecznością jak witaminy dla psa nie można ignorować faktu, że nasz pies ma szansę złapać kleszcza, kupujmy więc wcześniej preparaty na kleszcze u zwierząt. Dowiedz się więcej: .