Nightwish i twórczość tego nieśmiertelnego zespołu

Pochodząca z angielskiego Cambridge grupa Pink Floyd założona została w 1965 roku w stolicy kraju. Twórczość tej grupy określana była mianem rocka psychodelicznego oraz, w późniejszym okresie, zaliczano ją do rocka progresywnego. Floydzi, jak zwykli ich nazywać fani, ukończyli swoją działalność muzyczną w 2005 roku, jednak do dziś znajdują ciągle coraz więcej zwolenników na świecie, przede wszystkim wśród młodych ludzi. Młodzież pragnie poznawać klasykę ulubionego gatunku muzycznego, dlatego sięga po nieśmiertelne płyty Floydów.

Deep Purple
Źródło: http://www.flickr.com/

Patrząc na fińską grupę nightwish, od przesłuchania pierwszego kawałka widać niekrytą pasję. W 1966 roku założono zespół, którego muzyka określana jest jako metal symfoniczny oraz power metal, ale w tworzonej przez nich muzyce nie brakuje elementów przypisywanych gothic oraz heavy metalowi. Grupa więcej tutaj > stadion.bialystok.pl/home/strefa-biznesu/oferta/zwiedzanie-dla-grup-zorganizowanych.html z Finlandii współpracowałą z wytwórnią Nuclear Blast oraz SPinefarm Records. Czymś, co wyróżnia zespół na tle innych jest bezsprzecznie niepowtarzalny wokal Tarji Turunen oraz później Anette Olzon.

Ciekawe podejście grupy pink floyd do swojej muzyki, ale także do całej otoczki swojej twórczości, widać od początku. Floydzi udowadniali fanom zawsze niezwykłą grafikę na swoich albumach, natomiast pełne filozofii teksty wzbudzały refleksje. Koncerty grupy londyńskiej zawsze były wydarzeniem na dużą skalę, a dla uczestników – niezwykłym przeżyciem. Niemałym zawodem dla fanów muzyki Floydów była odmowa światowej trasy koncertowej, mimo wyjątkowo korzystnego finansowo kontraktu, przez członków zespołu z Londynu.

gitara
Źródło: http://www.morguefile.com/

Nightwish jako zespół znany jest od lat 60. i płyty są warte zapoznania też teraz przez młode osoby. Liderem grupy jest Tuomas Holopanen, co osobiście określa gatunek muzyki tworzony przez swój zespół jako metal symfoniczny. Niepowtarzalne wrażenia w trakcie słuchania tej muzyki są zagwarantowane. Warto zapoznać się z twórczością, by samodzielnie wyrobić sobie na jej temat zdanie. Są to płyty na których znaleźć można teksty i muzykę o szczególnej głębi.