Jeżeli w najbliższym czasie zamierzasz odwiedzić Kraków – powinno się prócz najpiękniejszych zabytków, zaznajomić się z atrakcjami kultury tego miasta.

Miasto Kraków, to nie tylko poprzednia kolebka państwa polskiego. To także jedno z najpiękniejszych miejscowości kraju. Stanowi nie tylko świetnie rozrośnięte pod względem gospodarki, ale posiada bogatą historię i bogactwo architektury, jakie cieszą się dużym sukcesem pośród podróżników ze wszystkich krajów. Kraków, to także centrum kultury naszego kraju, miasto edukacji i wykształcania się inteligencji.

Kraków
Autor: YougoPL
Źródło: http://www.flickr.com
Kraków kreuje częściowo wspaniałą i okazałą wizytówkę naszego kraju. Chociaż nie jest już stolicą – zamieszkuje tam sporo rozpoznawalnych person, organizuje się dużo ważnych, przede wszystkim kulturalnych okoliczności. To także miesjce artystów i filozofów. Nic więc dziwnego, iż malarze, poeci, fotografowie, profesorzy – wybierają właśnie to miasto do egzystowania – są wernisaże, wystawy rysunków, zdjęć, rzeźb, miniatur i inne. Warto, aby odwiedzanie Krakowa nie ograniczało się do wzgórza wawelskiego, Sukiennic, Bulwaru i starego miasta. Istnieje wiele nieznanych i niesprawdzonych dotychczas punktów, jakie radują się sporym zainteresowaniem. Artyści, zajmujący się wszelkimi dyscyplinami sztuki, decydują się na mniejsze, kameralne i ciche miejsca.

Tworzy się tam przeważnie specyficzny klimat, który świetnie współgra z tworami sztuki. Należy pamiętać, że Kraków ma długą historię, którą twórcy uwielbiają uwieczniać. W dzisiejszych czasach – najpopularniejszą formą artystycznej projekcji jest Kraków na starej fotografii – . Wykorzystując wszelkie możliwości dzisiejszego technologicznego świata, stare zdjęcia Krakowa prezentują się wyraźnie, autentycznie.

Przeważnie są odnawiane, ulepszone i większe, co oddaje znakomity rezultat i budzi podziw u wielu pasjonatów. Warto udać się na jedną z regularnie organizowanych pokazów. Jeżeli wybierasz się na wyjazd do Krakowa – pamiętaj o kulturowych ciekawostkach i czerpaniu wszelkich estetycznych doznań.