Gry online jeszcze bardziej atrakcyjną formą rozrywki

Powstanie i skok popularności internetu odmieniły nasz glob. W naszym tekście nie opiszemy tego, jak ogromny wpływ wykazuje internet na nasze życie. Skoncentrujemy się za to na jednym interesującym aspekcie, jakim jest dla wielu ludzi granie w sieci.

wcograc.pl, gry internetowe, gry online

Obecnie w sprzedaży można znaleźć setki rożnych gier, które gwarantują rozgrywkę multiplayerową przez cyberprzestrzeń. Są nawet takie tytuły, w które da się grać wyłącznie przez sieć. Najznamienitszym reprezentantem takiego rodzaju jest oczywiście WoW, który łączy wiele milionów internautów na całym globie. W Korei Płd do zaszczytu sportu narodowego urosły potyczki sieciowe w sławetnego Starcrafta. Do dzisiejszego dnia niegasnącą miłością zwolenników gier może poszczycić się Counterstrike. Sporo tytułów wyróżnia się taką popularnością, że są organizowane turnieje, w których gracze walczą o sowite nagrody pieniężne.

Większość dzisiejszych wielbicieli komputerowej zabawy może potwierdzić, że zabawa z ludzkim oponentem (lub partnerem) jest mocniejszym doświadczeniem, niż potyczka z wirtualnym mózgiem. Zabawa w sieci umożliwia polepszanie zdolności kooperowania z drugim człowiekiem, co może być bardzo potrzebne w prawdziwym świecie. Rzecz jasna, więcej w grach internetowych jest konkurowania – to nic złego, w końcu dzisiejszy świat to również dzika dżungla, w której trwają niekończące się zawody.

Gra samochodowa online
Autor: Ilya Boykov
Źródło: http://www.flickr.com

Innym rodzajem gier sieciowych są produkcje robione pod przeglądarki. Ogromną zaletą takich gier jest to, że da się je odpalić na każdym PC. Kiedy masz chwilę przerwy w pracy, dla odprężenia odpal na chwilkę którąś z browserowych gierek – bez wątpienia będziesz się znakomicie bawił. Najczęściej są to proste platformówki, ale można też spotkać złożone produkcje. O ile pragniesz zobaczyć, jakie są dostępne gry, potrzebna stanie się bogata baza gier przeglądarkowych. Bez problemu znajdziesz taki serwis, kiedy do Google wstawisz frazę „granie w sieci”- zobacz tutaj .