Dlaczego gry karciane nadal są popularne – zobacz

W obecnych czasach niejednokrotnie można usłyszeć, że gry komputerowe i sieć WWW zupełnie zastąpiły standardowe sposoby zabawy i rozrywki. Nie jest to jednak do końca prawda. Gry komputerowe rzeczywiście są bardzo popularne, jednak standardowe formy zabawy nie zniknęły całkowicie. Warto przykładowo podkreślić, że duża część gier komputerowych pod względem fabuły opiera się na grach planszowych czy karcianych.

gry
Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com

Te ostatnie w dalszym ciągu mają wielu miłośników, którzy niekiedy grupują się w kluby. Aktualnie tworzone są także specjalne kawiarnie, w których można grać w gry planszowe i w tym celu spotykać się z innymi graczami. Szczególnym powodzeniem cieszą się rozmaite gry strategiczne i fantasy, takie jak przykładowo gra planszowa Dixit. Nierzadko także różnego rodzaju plansze i kostki do gry towarzyszą standardowej sesji w gry RPG, które to gry rozgrywają się w zasadzie w wyobraźni graczy.

Gry językowe

Od dłuższego czasu w Polsce i poza granicami bardzo chętnie wybierane są rozmaite gry słowne i pozostałe oparte na posługiwaniu się językiem. Takich gier ostatnio w ostatnich latach powstało bardzo wiele, są w tej grupie tytuły popularne także w innych krajach, takie jak przykładowo Scrabble. Tytuł ten zyskał duże powodzenie na świecie z uwagi na wielką satysfakcję z gry, jak również na to, że dzięki niemu można wykazać się szerokim zasobem słów. Poza tym każda partia jest inna i ciekawa, wszystko zależy od umiejętności uczestników i tego, jak grę poprowadzą. W oparciu o tę grę i nie tylko powstało wiele innych, między innymi w Polsce stworzono „Mistrza Słowa”, grę, w której uczestnicy rzucają kostkami, na których widać litery. Zadaniem uczestników jest ułożenie jak najdłuższych wyrazów z wylosowanych liter.

Gry strategiczne

Bez wątpienia największą popularnością w świecie entuzjastów gier komputerowych cieszą się tytuły strategiczne. Jak sama ich nazwa wskazuje, wymagają one umiejętności myślenia strategicznego i planowania. W tytułach tego rodzaju często ma się do czynienia z bitwami, planowaniem składu armii miast itp. Także bardzo dużo gier komputerowych ma charakter strategiczny. Jeżeli chodzi o gry planszowe, do tego rodzaju należy , w oparciu o którą stworzono też popularną grę video dobrze znaną także graczom w Polsce.