Z jakich powodów grywamy w różnego rodzaju gry video?

Kto nie uwielbia co jakiś czas pograć w grę? Za dawnych czasów królowały gry takie jak chociażby klasy. Jednak obecnie głównie są na topie gry komputerowe. Z pewnością mają trochę wad, gracze nie zawsze pokazują zdrowy dystans, ale generalnie z grami jest dokładnie jak z samochodami. Czyli jeżeli są odpowiednio wykorzystywane, naprawdę nie ma większego problemu. Dobrze, ale niby dlaczego gry komputerowe są tak bardzo obecne w naszym życiu? Czym się objawia ich duży fenomen? Pewnie chodzi przede wszystkim o to, że najzwyczajniej zapewniają świetną rozrywkę.

W końcu gry komputerowe, ale również choćby gry konsolowe – Playstation 3, etc., mogą skutecznie zabić nudę (info nt playstation 3 na Jeżeli gracz skarży się na nudę, po załączeniu ciekawej gry nareszcie zapomina o tym mało interesującym stanie. Przecież absolutnie nikt nie jest miłośnikiem nudy… Jednakże wcale nie jest powiedziane, że gry są wyłącznie zabijaczem czasu. Fakty są takie, że są w stanie również niejako rozwijać nasze zdolności interpersonalne. Spotkania z kolegami – przy grach, to niemalże zawsze doskonała okazja na rozerwanie się. Choć oczywiście tak czy siak trzeba mieć na uwadze, że najważniejsze jest zwykła konwersacja.

gra na przeglądarkę
Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Gry są również doskonałe z tej przyczyny, iż najzwyczajniej jakby nie patrzeć rozwijają umysł. Oczywiście można natrafić na sporo skuteczniejszych sposobów na poprawienie mózgu, ale fakty są takie, że tak czy siak lepsze gierki, niż nic. Choć są zróżnicowane gry – są te, które kompletnie nie dają pożądanych efektów, lecz na ten przykład Battlefield 4 (szerzej tu: ) to bardzo dobry przykład tej gierki, która pod naprawdę każdym względem jest świetna.

Dzisiejszy świat jest mocno stresujący – a w końcu jakoś do teraz nie wymyślono skuteczniejszego sposobu na stres, aniżeli świetna rozrywka. Prawda jest taka, że gry powodują, iż nareszcie człowiek ma okazję bardzo dobrze się odstresować. W takim razie: jeżeli gracz potrafi zachować umiar, w żadnym razie nie przesadza z gierkami, zdaje sobie sprawę, iż za długie granie nie jest w porządku, z całą pewnością poradzi sobie w życiu. A więc pewnie nie pozostaje nic innego, jak najzwyczajniej usiąść sobie i załączyć fajną grę.