Czym odżywiać nasze koty?

Z pewnością każdy z nas miał za sobą taki dzień, gdy ich latorośl uroczyście ogłasza, iż pragnie posiadać w domu zwierzątko. Co wtedy robić? Czy kategorycznie odmawiać maluchowi zwierzaka? To zależy od kilku czynników. Głównie, warunków mieszkaniowych naszej rodziny.

Jeżeli mieszkamy w małym mieszkanku w blokowisku możemy zapomnieć o dużych rasach, takich jak wilczur, czy bernardyn. Pamiętajmy też, że zbyt głośny zwierzak może dokuczał naszym sąsiadom, a przecież nie myślimy o tym, by z nimi wojować. Wtedy dochodzimy do wniosku, że wspaniałym rozwiązaniem dla naszej rodziny będzie kociak.

Gdy już przyprowadziliśmy do mieszkania kota, okazuje się, że oto posiadamy w rodzinie nowego władcę. Kot potrafi być wielkim egocentrykiem i nic nie wydarzy się bez jego zgody. To on decyduje, kiedy można go podrapać za uszkiem. Wiecznie chadza własnymi ścieżkami. Sam zajmuje się swoją higieną- przecież koty to straszne czyścioszki.

Jeżeli pragniemy jakoś rozpieścić małego drapieżnika, można mu zapewnić właściwe jedzenie. Na rynku jest dostępnych mnóstwo dobrych karm, w zależności od wieku pupila oraz jego aktywności na co dzień. Już wielu ludzi się przekonało, że bardzo dobrze zdaje egzamin sucha karma dla kota. Wystarczy przeszukać dowolny internetowy sklep zoologiczny (np. a znajdziemy tam wielki wybór pokarmu, jak na przykład: Purina karma dla kotów, karmy suche dla kotów taste of the wild, czy Pronature . Każda z wymienionych posiada mnóstwo składników odżywczych, niezbędnych do odpowiedniego wzrostu naszego kociaka.

Koty Bengalskie
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Nie powinniśmy bowiem raczyć zwierzaka okruchami z naszego obiadu, ponieważ nie wszystko, co jest właściwe dla nas, będzie podobne także dla kociaka. Stosując zbilansowany pokarm mamy gwarancję, że nasz kotek dostaje właśnie to, co jest mu naprawdę niezbędne. Dzięki temu nasz kotek ma mnóstwo siły i energii, a jego futerko wspaniale się błyszczy. Korzystajmy z zakupów w sieci. W wielu takich marketach jest mnóstwo atrakcyjnych rabatów cenowych, a pokarm będzie dowieziony nam pod same drzwi.