Fakty i mity o karmieniu psów i kotów

Karmienie naszych czworonożnych przyjaciół nie jest łatwe, jedzenie dla ludzi nie zaspokoi wymagań dotyczących diety naszych pupili a wręcz przeciwnie może im bardzo zaszkodzić. Zwierzaki trzymane w domach są inne od swoich dzikich przodków – są bardziej podatne na choroby, delikatniejsze oraz wymagają większej troski i pielęgnacji. Zmiany mają wpływ również żywienia– sucha karma dla psa nie jest jedynie pokarmem ale i dostarcza niezbędnych witamin, makro i mikroelementów.

Internetowe sklepy zoologiczne (np. zwierzakowo) zawierają bardzo duży wybór pokarmu dla zwierząt– zarówno suchej jak i gotowych dań w sosach. Z pewnością, każdy zwierzak znajdzie tutaj coś dla odpowiedniego– wybór smaków jest bowiem niezwykle bogaty- począwszy od dań rybnych, poprzez drób po dziczyznę. Ogromną sławą darzone są karmy suche dla psów acana, składają się one w większości z wysokobiałkowych składników, co jest bardzo istotne, gdyż proteiny głównym składnikiem budulcowym mięśni szkieletowych.

Wybierając karmę dla naszych pupili należy zwrócić uwagę również na ich skład i to dla jakich ras są przeznaczone, inne bowiem będą karmy dla czworonogów małych ras, a inne dla kilkunastu kilogramowych, dużych hartów lub owczarków niemieckich. Purina karmy dla psów uwzględniają wszelkie aspekty psiej egzystencji, dbając aby skład karmy uzupełniał niedobory witamin i zaspokajał wszystkie potrzeby żywieniowe czworonogów. Do karm dobrej jakości i chętnie zamawianych są karmy dla psów pronature.

Karmy funkcjonalne mają bardzo istotną rolę żywieniową dla tych zwierzaków, które są podatne na choroby i często zapadają na schorzenia takie jak na przykład układu moczowego czy układu kostnego. Wymagają one bowiem zwiększonej troski i opieki a karma funkcjonalna odgrywa w tej sytuacji rolę leczniczą. Jej składniki, zależnie od choroby i schorzenia będzie się różniłi inną ilość składników odżywczych i budulcowych będzie posiadał. W trosce o długie życie naszych ulubieńców wybierajmy mądrze karmy i dbajmy o zbilansowanie ich posiłków.