Jakie przedmioty dobrze jest zapakować na obóz przetrwania?

Dzieciaki co raz częściej chcą spróbować się zmierzyć ze swoimi słabościami wyjeżdżając na różnego typu obozy przetrwania albo obozy militarne. Warto zatroszczyć się o to, aby każde dziecko znalazło się na takim obozie pod profesjonalną opieką przygotowanej do tego kadry pedagogicznej. Wyjazdy takie umiejscawia się najczęściej na obszarach sprzyjających różnym grom taktycznym. Często są to wyjazdy w góry lub nad jeziora. Obozy takie mają też różny poziom trudności, który jest dobrany do wieku dzieci.

Mapa i kompas
Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu
Często wyjazdy takie mają po trosze formę zabawy, jednak biorąc pod uwagę wojskowy sznyt wycieczki, należy pamiętać, że trzeba się jednak tutaj liczyć z wysiłkiem fizycznym i dużą odpornością na stres. Jeśli wyjazd tego rodzaju adresowany jest do starszej młodzieży, spodziewać się powinniśmy już mocniejszego rygoru, czegoś na wzór działań wojskowych.

Obozy tego typu jednak mają możliwość stać się świetną przygodą dla wszystkich, którzy nieco bardziej zainteresowani są sztuką wojenną i militariami. Na tego typu wyjazdach będziemy mieć możliwość uczestniczyć w różnych grach wojennych, podczas których będziemy strzelać z kulek gumowych lub z pistoletów do paint balla. Być może uda nam się także pojeździć na quadach albo rzucać granatami, oczywiście bezpiecznymi granatami hukowymi.

Ponadto na takiego typu obozach mamy do wykonania jakieś zadanie, trzeba przedostać się w jakieś miejsce, albo przejść przez tor przeszkód, który został zaplanowany na kilkanaście godzin drogi.

Czy podoba Ci się prezentowany materiał? Jeżeli tak, to przeczytaj jeszcze szczegóły w serwisie dowiedz się więcej, gdyż one również mogą okazać się dla Ciebie bardzo ciekawe.

Wszystko to wymaga odpowiedniego przygotowania oraz oczywiście nastawienia. Nie obejdzie się bez odpowiedniego sprzętu. Na taki obóz należy na pewno wziąć przystosowane obuwie, plecak, koc i śpiwór. Możliwe, że przyda nam się również składany mały namiot, jeśli takie są wymagania organizatora.

Wszystkie dodatki typu zapałki, kompas czy nóż mogą też być niezbędne. Można przed wyjazdem dowiedzieć się od organizatorów, jakiego rodzaju asortyment będzie niezbędny. Może nie będzie trzeba kupować wysokiej klasy noża ka bar, czasem wystarczy zwykły nóż harcerski. Można też pomyśleć o odzieży termoaktywnej. Jest obecnie dużo sklepów typu militaria, gdzie znajdziemy szybko dużo rzeczy potrzebnych do takiego wyjazdu.