Zagraj z nami w nowatorską grę rpg już dzisiaj

Powstanie i skok popularności sieci zrewolucjonowały nasz glob. W tym artykule nie będziemy omawiać tego, jak ogromny wpływ posiada cyberprzestrzeń na codzienne życie. Skupimy się za to na jednym ciekawym aspekcie, jakim jest dla wielbicieli elektronicznej rozrywki granie w sieci.

chłopiec gra na laptopie
Autor: shizhao
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś w sprzedaży można spotkać setki rożnych gier, które zapewniają rozgrywkę wieloosobową przez sieć. Są nawet takie produkcje, w które można grać jedynie wieloosobowo. Najznamienitszym przedstawicielem takiego typu jest naturalnie WoW, który jednoczy wiele tysięcy internautów na całym świecie. W Korei Południowej do rangi sportu narodowego urosły potyczki online w starego już Starcrafta. Do teraz niegasnącą miłością fanów cieszy się Counterstrike. Wiele tytułów cieszy się taką popularnością, że są przeprowadzane turnieje, w których gracze walczą o sowite nagrody pieniężne.

Producenci oraz pomysłodawcy gier mają pełne ręce roboty, ponieważ sporym zainteresowaniem cieszą się gry przeglądarkowe. Bazujące na rozmaitych koncepcjach gry wyróżniają się znakomitą jakością. Doskonałe dopracowanie – co do szczegółu – powoduje, że użytkownicy czują się w pełni zadowoleni. Radość odbiorców jest dla twórców gier wyjątkowo istotna, natomiast na podstawie ich opinii mogą oni stale wprowadzać nowości do fabuły.

Większość współczesnych fanów komputerowej rozrywki może potwierdzić, że rozgrywka z ludzkim oponentem (bądź partnerem) jest dużo bogatszym przeżyciem, niż bitwa z komputerem. Zabawa w cyberprzestrzeni pozwala na rozwijanie umiejętności współpracowania z innym człowiekiem, co będzie mocno przydatne w realnym świecie. Rzecz jasna, więcej w grach internetowych jest współzawodnictwa – to nic złego, wszakże nasz świat to też dzika dżungla, w której trwają nieustające zawody.

Gry wyobraźni, bo tak zwykło się także nazywać gry rpg, to niesamowicie ciekawe opcje dla profesjonalnych graczy. Różnorodna tematyka, wielofunkcyjność oraz duża dostępność takiej rozrywki to jedne z wielu zalet gier rpg. Grać można w kilka osób, co też zaliczane jest do niezwykle istotnych atutów gier z odgrywaniem ról. Umiejętność wcielenia się w role określonej, fikcyjnej postaci-bohatera jest szlifowana także przed monitorem.

Innym gatunkiem produkcji internetowych są tytuły robione pod przeglądarki. Ogromną zaletą takich gier jest to, że da się je odpalić na każdym komputerze. Jeśli masz chwilę wolnego w robocie, dla odprężenia odpal na chwilkę którąś z przeglądarkowych gierek – bez wątpienia będziesz się znakomicie bawił. Zazwyczaj są to nieskomplikowane platformówki, jednakże można także zobaczyć ambitne produkcje. Jeżeli pragniesz sprawdzić, jakie są dostępne gry, konieczna stanie się bogata baza gier przeglądarkowych. Bez kłopotu natrafisz na taki serwis, gdy do wyszukiwarki internetowej wkleisz słowa „granie w sieci”.

A co jeśli marzy Ci się granie w gry przeglądarkowe w innym miejscu niż w mieszkaniu? Przykładowo w czasie dłuższej podróży w pociągu warto czymś zająć czas. Zabierzmy więc laptopa. Gry na przeglądarkę nie mają tak skomplikowanych wymagań jak gry RPG. A żeby cieszyć się dźwiękiem i nie przeszkadzać reszcie, pozwólmy sobie na zakup słuchawek (przykładowe zobaczysz tutaj: Słuchawki i mikrofony Asus). Najlepiej, by przy słuchawkach był także mikrofon – to przyda się przede wszystkim w mieszkaniu, gdy będziesz chciał porozmawiać za pośrednictwem Skype. Jeśli jednak wolisz pograć w co innego, coś co niestety zajmuje wiele pamięci, zabierz ze sobą dysk zewnętrzny (dyski komputerowe marki Samsung w portalu

Jednocześnie uda ci się zaoszczędzić pamięć na dysku w laptopie i będziesz miał zawsze przydatne pliki przy sobie. Nie wszystko zmieścisz przecież na karcie pamięci czy pendrive.