Jaki sprzęt do gry i jaką gierkę dobrze jest mieć?

Obecnie na miłośników gier czeka tak dużo najróżniejszych urządzeń, że trudno czasami wybrać, co kupić. W czasie czekania na tramwaj czy przerwy w szkole bardzo dobrze będą się sprawdzać małe, poręczne konsole lub smartfony albo tablety. Nieduże rozmiary nie są jednak powodem tego, że się źle na nich gra, gdyż wydajnością już dawno przeskoczyły sprzęt komputerowy sprzed kilkunastu lat. Do grania stacjonarnego, w mieszkaniach dużo lepsze powinny być tradycyjne komputery z mocną kartą graficzną, ale również coraz wydajniejsze laptopy, z których spora ilość posiada już komponenty gwarantujące udane, wygodne granie.

xbox 360
Autor: Justin Taylor
Źródło: http://www.flickr.com
Ale tak naprawdę dopiero kupno duże konsoli pozwoli na prawdziwie przyjemne granie, podłączona do dużych telewizorów i kina domowego gwarantuje poziom rozrywki najwyższego poziomu. Przede wszystkim wielkość ekranu ma olbrzymie znaczenie. Na dużym zwyczajnie obraz jest znacznie wyraźniejszy, widać dużo więcej szczegółów i przede wszystkim widoczny będzie dla całej rodziny, tak więc w sumie gra na konsoli może się stać wspólną, rodzinną zabawą na wiele długich godzin. Możesz zagrać w gry takie jak gry, tematyka strategie na Xbox 360.

W związku z tym że konsole są dedykowane tylko do gry, to ich parametry są pod tę funkcję dobrze dobrane, sprzęt komputerowy o podobnej mocy kosztuje dużo więcej. Kolejnym plusem konsol jest duży wybór gier, w tym tytułów, które dostępne są jedynie na te platformy. Do wyboru dla graczy będą więc gry strategiczne xbox 360, w ten gatunek grać można wiele jesiennych wieczorów i z pewnością nie powinny się znudzić. Wielbicieli czołgów, samolotów czy szybkich samochodów z pewnością będą interesować gry symulacyjne xbox 360, rewelacyjna grafika, jaką mogą zaoferować konsole sprawi, że zapewne ciężko może być się oderwać od pada na obiad czy do spania. Poza tym same konsole, pomimo tego że wykorzystywane są do grania, czasami mogą zmusić graczy do sporego wysiłku fizycznego.

Przykładowo gry taneczne przeznaczone na konsolę Xbox 360 to idealny sposób na to, aby się trochę poruszać, a jednocześnie dobrze bawić ze znajomymi czy rodziną. Można się także przyjrzeć grom o charakterze sportowym, dzięki wykorzystaniu trzymanych w rękach rejestratorów ruchu gra w gry tego typu rzeczywiście może zmęczyć niejednego gracza.