Jak aktywnie spożytkować weekend? Pomysł na ciekawszą formę spędzenia wolnego czasu

Nadchodzi któryś z kolei weekend, a ty dalej nie masz pojęcia jak zagospodarować ten czas aktywnie. Sezon grillowy dobiegł końca i aura na dworze nie zawsze sprawia,że mamy ochotę wychodzić, ale to jeszcze nie powód aby zostawać w domu. Aktywność fizyczna w dzisiejszych czasach już dawno przestała zależeć od aury na dworze. Istnieje mnóstwo właściwej odzieży oraz sposobów zabezpieczenia się przed deszczem, dlatego z pewnością odnajdziemy coś odpowiedniego dla nas za rozsądne pieniądze.

Warto zorganizować jakiś krótki wyjazd w najbliższej okolicy. Często nie doceniamy tego co znajduje się tuż obok. A tak naprawdę wystarczy sprawdzić na mapie i odnaleźć interesujące przyrodniczo miejsca przykładowo jeziora, większe lasy, różnego rodzaju stawy czy parki krajobrazowe. Możemy też popatrzeć pod kątem zabytków historycznych – przygotowanie do sezonu narciarskiego . Przykładowo poszukać jakiś ruin zamków, pałaców czy klasztorów. Znaleźć jakieś ciekawe miasteczka czy miejscowości w okolicy, a może stare kościoły. Warto poczytać oraz przygotować się do wycieczki, wtedy będzie ona bardziej interesująca i dla nas i dla naszych pociech.
sport
Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli mamy samochód i przyzwyczailiśmy się, iż wszędzie jeździmy jedynie nim, to może opłaci się dla uatrakcyjnienia wyjazdu przesiąść się na inny rodzaj transportu. Możemy na przykład zobaczyć jak biegnie trasa najbliższej linii kolejowej i sprawdzić jakie ciekawe miejsca znajdują się w pobliżu trasy. Jeśli do tego zabierzemy rowery, to wtedy możemy przemieszczać się na większe odległości w pobliżu konkretnych stacji. Przez co posiadamy większą ilość możliwości wyboru miejsc, jakie chcielibyśmy odwiedzić – coś dla fanów klocków lego .

Warto na taką wyprawę zabezpieczyć się przed opadami deszczu czy zimnem. Ubrać się w nieprzemakalne ciuchy, wziąć wygodne buty, mieć pelerynę chroniącą od deszczu na wszelki wypadek zwiniętą w plecaku. Nie zabiera ona sporo miejsca a może być bardzo pomocne podczas dużej ulewy. Rzecz jasna przyda się również termos z gorącym napojem do rozgrzania się, Jak również pożywne kanapki by posilić się podczas jazdy. Tego typu forma spędzenia aktywnie wolnych chwil może okazać się bardziej ciekawa aniżeli normalny spacer po znanej nam już świetnie okolicy. Przy tym można dowiedzieć się czegoś więcej na temat terenów, na których mieszkamy.