Plastikowe klocki, które w XX wieku podbiły świat. Co możemy z nich wybudować?

Czy masz świadomość, jaka firma jest największym światowym producentem opon? Co roku robią 36 mln sztuk opon. Tak więc, niespodzianka, jest nią firma Lego. Duński wytwórca klocków z tworzywa sztucznego, które dzięki uniwersalnemu systemowi łączenia, można ze sobą zestawiać w praktycznie nieskończenie dużej ilości kombinacji, wytwarza je począwszy od roku 1947.

W ofercie fabryki znajduje się bardzo wiele różnych kolekcji mających w sobie szereg zestawów, jak np. seria City, w której to możemy budować pojazdy, czy zdarzenia z życia mieszkańców miast, przede wszystkim związane z profesjami prac publicznych, jak lekarze, policjanci, budowniczy, czy strażacy. Częściej wybierane są przez chłopców, warto sprawdzić – tanie zabawki dla chłopców.
klocki lego
Autor: geraldford
Źródło: http://www.flickr.com

Zupełnie odmienne spojrzenie do konstrukcji dają nam klocki lego z serii Technic – system ten pozwala nam budować konstrukcje mechaniczne, z rozlicznymi współpracującymi ze sobą elementami, jak koła zębate, ośki, siłowniki, rozmaite przekładnie, jak również silniki elektryczne. Są nawet zestawy mające na wyposażeniu elementy umożliwiające zdalne sterowanie i programowanie stworzonych przez nas urządzeń.

Jest także seria klocków dla najmniejszych- to seria Duplo, którą w swoim asortymencie ma każdy sklep z klockami Lego. To różnokolorowe klocki dla dzieci od pierwszego roku życia, nakłaniające je do zabawy, jednocześnie uczą myślenia i pomagają najmłodszym w rozwijaniu ich zdolności manualnych.

Jest też niemało serii, które umożliwiają nam wejście w światy ze znanych produkcji filmowych, jak np. Piraci z Karaibów, Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Władcca Pierścieni, Toy Story czy w świat komiksowych superbohaterów z komiksów Marvela czy DC. Często maluchy sięgają także po zabawki z serii Bratzillaz. Mimo że nie są to klocki Lego to pozwalają na to aby choć na chwilę zamienić się w czarownice. Warto zobaczyć: tanie zabawki bratzillaz

Klocki lego
Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

Największą zaletą, i prawdopodobnie właśnie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój gigantyczny sukces, jest stworzenie systemu łączenia klocków, niezmiennego od bardzo wielu lat, a umożliwiającego krzyżowanie i sprzęganie ze sobą praktycznie wszystkich serii i kolekcji, które wyszły z duńskiej wytwórni zabawek. Typowe walcowate wypustki na górnej części każdego klocka świetnie wpasowują się w odwrotne elementy od dołu.

Klocki Lego to świetna, ogólnorozwojowa zabawka dla maluchów, zarówno tych małych, jak i tych nieco starszych, poszerzająca horyzonty, wspierająca nieszablonowe myślenie, rozwijająca umiejętności konstruktorskie i dająca nieskrępowane pole do popisu dla wyobraźni naszych pociech. Należy tylko bardzo uważać, żeby pozbierać po każdej zabawie wszystkie klocki, gdyż przypadkowe nadepnięcie na taki klocek może powodować niemal legendarny już ból stopy.