Na jakim sprzęcie aktualnie jest najlepiej zagrać w gry?

Rozrywka mobilna prezentuje się dzisiaj zupełnie odmiennie, niż przed kilkunastu laty. Dzisiaj królują gry pod najróżniejszą postacią, a pograć jest na czym. Praktycznie większość ludzi posiada obecnie komórkę lub dotykowy smartfon, jakich obliczeniowe możliwości sporo zaczęły przewyższać komputery sprzed dekady. Już nawet tych małych urządzeniach zagrać możemy w wiele różnych gier, oprócz tego coraz więcej sprzedawanych jest ich większych braci, czyli tabletów.

logo Xbox
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzenia te posiadają większy ekran, więc i wygoda gry będzie na nich zdecydowanie większy. Całkiem duże ekrany mają komputery PC, jeszcze do niedawna one właśnie panowały na rynku elektronicznej rozrywki. Lecz obecnie ich popularność nieco spadła, między innymi dlatego, że wielu miłośników grania zdecydowało się w pewnej chwili zakupić jedną z konsol, na której gry przygodowe xbox 360 działają tak samo dobrze jak na typowym komputerze, a same konsole posiadają pewne zalety, które stały się przyczyną ich dużej popularności. Gracze bardzo je lubią, tak samo jak gry sportowe xbox 360 tak więc rosnąca ich liczba zaczęła rezygnować z tradycyjnego sprzętu komputerowego i zamienia woli go zamienić na szybką konsolę, na jakiej można naprawdę pograć (na przykład: gry przygodowe przeznaczone na Xbox 360).

Konsole podłączane są do telewizorów, dzięki czemu znacznie lepiej pełnią one funkcję rodzinnej rozrywki w porównaniu z typowym komputerem. Poza tym do grania nie trzeba używać klawiatur, tylko odpowiednich padów, a granie przy ich pomocy jest znacznie praktyczniejsze. Dużo przyjemniej jest usiąść z kolegami lub rodziną przy szerokim na kilkadziesiąt cali telewizorze w salonie, niż cisnąć się na kilku krzesłach przed niewielkim monitorem. W ostatnich czasach do samych konsol zakupić można odpowiednie kontrolery ruchowe, przez co granie na przykład w gry muzyczne xbox 360 to prawdziwa przyjemność.

Poza tym producenci konsol oferują w zasadzie te same gry, co zwykłe komputery. Duża część firm sprzedaje najnowsze gry platformowe xbox 360 właśnie na to urządzenie, na sprzęt pozostałych producentów i na komputery PC. Przeważnie premiery są w takim samym okresie, więc nie powinno być problemów z tym, że należy dłużej poczekać na pojawienie się wymarzonej gry (zobacz te: interesujące gry muzyczne na konsolę Xbox 360).