Możemy być zaskoczeni planszówkami

Mogłoby się wydawać, iż jeśli komputery i laptopy tak bardzo zawładnęły naszym życiem, iż trudno nam się bez nich ruszyć, to gry planszowe odeszły do lamusa, a ich miejsce zajęły jedynie oraz wyłącznie gry komputerowe. Prawda jednak jest taka, że wciąż gry planszowe posiadają spore rzesze miłośników, zwłaszcza, że zezwalają grać większej wielości osób w tym samym czasie, a więc może w nie grać cała familia, dzięki czemu mocniej się ona ze sobą scala.

Uczymy dzieci jak obracać pieniędzmi

Jeżeli chcemy przyuczyć nasze dzieci obracania kapitałem, przyjmowania ryzyka inwestycyjnego, przewidywania co i ile możemy utracić w przypadku choroby, to z pewnością wspaniale nam w tym wszystkim pomoże gra Alexander Biznes po polsku planszówka biznes. Wspiera się ona na świecie kapitału, ale równocześnie jest tak napisana, że tak jak w prawdziwym świecie, tak oraz tu los graczy w sporej mierze zależy od ślepego losu, a więc od tego czy ktoś zachoruje, ulegnie wypadkowi, czy może będzie się cieszył sporym zdrowiem. Natomiast gra Eurobusiness (Eurobiznes: Eurobiznes hitowa gra planszowa),jest niesamowicie zbliżona do gry Monopoly, gdyż sprzedajemy oraz kupujemy nieruchomości, a należy to robić w tak przemyślany sposób, aby przy okazji mieć możliwość jak najwięcej na tym wszystkim zarobić.

Gry planszowe również mają dodatki

monopoly gra
Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com

Zdawałoby się, że gra planszowa jest stała oraz niczego kolejnego nie możemy tam wprowadzić. Prawda mimo wszystko jest taka, iż mają one także swoje akcesoria, które w każdej chwili możemy nabyć, a gra Carcassonne edycja zimowa, udowadniam nam, że wychodzą też sezonowe edycje. Co interesujące, to wyżej przedstawiona gra nie ma stałej planszy, jedynie jest ona tworzona za pomocą kwadratowych płytek, nie mniej może do niej zasiąść cała familia oraz jednocześnie niesamowicie się bawić, podczas takiego spędzania wolnego czasu.

Dajmy im się zaskoczyć

Jeśli jesteśmy z tych, którzy uważają, iż gry planszowe są nudne i nie należy sobie nimi zaprzątać głowy, to z pewnością należy dać możliwość takim grom oraz zobaczyć, jak mocno różnią się one od tych propozycji, z jakimi spotykaliśmy się jeszcze kilka lat temu. A kto wie, może tak nam przypadną one do gustu, że na bardzo długi czas zapomnimy o tych grach komputerowych?