Konsole do gier

Od pewnego czasu jedną z najbardziej lubianych form rozrywki młodych ludzi stało się korzystanie z komputera. Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod spędzania wolnych chwil przed komputerem jest granie w gry. Jest to tendencja w ostatnim czasie tak częsta, że stwierdzono nawet wiele sytuacji uzależnienia od gier. Zjawisko grania jest powszechne na całym świecie i obejmuje ludzi w różnym wieku.

granie w PlayStation
Autor: Play Among Friends Paf
Źródło: http://www.flickr.com
W większości są to ludzie młodsi, niejednokrotnie także dzieci. Tak znaczne powodzenie gier komputerowych nie mogło nie zostać zauważone przez producentów urządzeń komputerowych. Jednym z oczywistych kroków było na przykład stworzenie komputerów o lepszych parametrach, przeznaczonych właśnie dla graczy. Prawdziwy przełom był jednak wówczas, kiedy zdecydowano się na produkcję sprzętu, służącego jedynie do grania. Były to tak zwane konsole do gier. Ich popularność, w początkowym okresie nikła, obecnie jest ogromna, i to na całym świecie.

Gry na konsoleGry na konsole do pewnego stopnia różnią się od tych, w które można grać na komputerze. Przede wszystkim nowy rodzaj urządzenia wymagał od producentów gier dostosowania się i rozpoczęcia wytwarzania tytułów przystosowanych do warunków konsol. Gry te posiadają więc odrobinę odmienne cechy. Jasne jest bowiem, że niedociągnięcia, które w kontekście gier mają komputery udało się naprawić z użyciem konsol. Jako urządzenia typowo do grania spełniają wyższe wymagania w aspekcie na przykład takich elementów jak grafika. Aktualnie zdecydowaną większość najbardziej znanych i popularnych tytułów gier komputerowych wytwarza się również w wersji na konsole.

Playstation
Jedną z najbardziej popularnych na świecie konsol do gier jest Playstation. Jest to zresztą urządzenie, które stało się pierwszym przykładem tego typu technologii w kontekście gier. Słynna na całym świecie firma Sony przyczyniła się więc do wprowadzenia swego rodzaju przełomu w świecie graczy, a było to już w latach 90. Od tamtej pory konsola wiele razy ulegała przeobrażeniom. Co kilka lat ukazywały się kolejne jej wersje, stopniowo ulepszane. Na dzień dzisiejszy jedną z najchętniej wykorzystywanych jest odsłona trzecia. Gry na PS3 sprzedają się bardzo dobrze, gra w nie wielu użytkowników. Nie w każdym przypadku bowiem konieczne jest podążanie za nowymi odsłonami konsol.