Najbardziej lubiane gry RPG na konsole

Każdy z nas czasami potrzebuje zabawy. Bezsprzecznie niemało jest sposobów na rozrywkę, podam tylko parę: telewizja, książka, oddawanie się swojemu hobby, lub też uprawianie sportów.

Form zabawy jest tyle ilu ludzi. Jednym z rodzajów rozrywek
Bohaterowie gier na konsolę
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

niebywale dziś popularnych jest granie w gry komputerowe i bardzo często na miniaturowych urządzeniach przyłączanych do monitora, zwanych konsolami. Są to rzeczy przeznaczone specjalnie dla uciechy. Gier na konsole jest dokładnie tyle samo, ile jest gier wydawanych na komputery. Podobnie jest z typami tychże gier. Jednym z ciekawszych gatunków

Scena z gry
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

takich gier moim skromnym zdaniem są gry typu RPG, czyli tłumacząc na człowieczy język gry przygodowe.

Jak można się domyślać, gra zbudowana jest na określonej historii. Może gra mieć miejsce w wymyślonym lub prawdziwym świecie.

Pad do konsoli
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

Często jednak jest to teren sztuczny, pełen czarów, magów, stworów, wampirów, książąt. Osoba grająca wchodzi w buty wybranej postaci po czym kreuje jej przeznaczenie. Gra jest w taki sposób skonstruowana, iż czyny osoby grającej wpływają na los figury. W niektórych z gier decyzje gracza nie tylko przesądzają czy przegramy bądź odniesiemy sukces, ale też jaki charakter – dobry czy negatywny – będzie mieć bohater. Dorzucić należy, że cechy takie jak charakter, mogą się zależnie od okoliczności modyfikować, co wpływa na późniejszą grę w ten sposób, że zamyka albo otwiera przed grającym możliwość wykonania zadań.

W czasie sesji postać wykonuje wyzwania, na przykład szuka jakiejś rzeczy: pierścienia, kawałka mapy, itp. Za spełnione misje, gracz jak w życiu jest wynagradzany walutą lub wiedzą, które potrzeba wymienić na kupno przedmiotów, zbroi czy też przebrań. Rzecz jasna waluta jest wymyślona dla potrzeb gry, zwykle są to dla przykładu valary albo też srebro. Zdarza się jednak, iż forsa w rozgrywce podlega takim samym procesom co pieniądze w prawdziwej gospodarce.

Dzieje dzieje się tak w przypadku gier wieloosobowych. Poza grami akcji, fabularnymi, można bawić się w ekonomiczne rozgrywki strategiczne w których odgrywamy managerów koncernów czy też włodarzy krajów. Zadaniem graczy jest wtenczas zapewnienie fortuny kraju czy majątku przedsiębiorstwu. Są to zasadniczo pozory realnych przepływów finansowych. Używane one są w nauce ekonomi i finansów. Umożliwiają skumać teraźniejszą, globalną ekonomię oraz w bezpieczny sposób uczą bezpiecznego inwestowania, co może się przydać.