Najatrakcyjniejsze gry konsolowe aktualnego roku

Świat gier komputerowych oferuje nam w chwili obecnej ogromną gamę różnych stylistycznie gier przygodowych, zręcznościowych, rozmaitych strategicznych i wielu innych. Zazwyczaj użytkownicy ich wiążą się z daną grą czasami na wiele miesięcy, dopiero potem, po zakończeniu wszystkich leveli, decyduje się zmienić ją na inną, chociaż często ma miejsce, że gracze nie rozpoczynają nowej zupełnie gry od początku, lecz po prostu kontynuują ją grając w kolejne części.

gry na Xbox One
Autor: Craighton Miller
Źródło: http://www.flickr.com
Bywa też tak, że następna część jeszcze nie wyszła na rynek i użytkownik bierze się za inny zupełnie tytuł. Dla firmy produkującej gry jest to najlepsza chwila, żeby przejąć danego klienta. Dobrze napisany scenariusz może sprawić, że użytkownik zwiąże się na nowo na wiele miesięcy, a bywa że nawet lat, z całkowicie nową grą i stanie się jej stałym użytkownikiem.

Korporacje produkujące gry komputerowe wpadają na co raz lepsze pomysły. Poza warstwą scenariusza jest jeszcze bardzo ważna sfera graficzna. Aktualnie technologie poszły tak bardzo do przodu, że słabe gry komputerowe nie mają szans zaistnieć w wielkim świecie i konkurować z lepszymi. Wystarczy zestawić ze sobą aktualnie popularne gry z ich poprzednikami, aby zauważyć, jak dalece wszystko się zmieniło pod względem rozwiązań technologicznych.

Tworzy się również taki rodzaj gier, w których grafika nie jest najważniejszym albo też jednym z głównych jej atutów. Są to gry strategiczne, lecz również typ gier edukacyjnych, umożliwiają one naukę różnych przedmiotów poprzez zabawę. Większość jednak gier komputerowych bazuje na wywoływaniu u użytkownika adrenaliny oraz na ciekawych scenariuszach wzbogaconych jeszcze o wspaniale stworzony świat wizualny. Czasami jest świat kosmicznych podróży między galaktykami, czasami jest to dawny świat odległej historii, czy magicznej fantastyki, nierzadko po prostu jest to sportowa rozgrywka albo zręcznościowy wyścig samochodowy.

Są jeszcze gry nie tylko na komputer, ale również na wiele urządzeń przeznaczonych tylko do grania w nie, takich jak konsole typu PS3 oraz Kinect. Obecnie użytkownicy gier komputerowych, głównie młodzi korzystają głównie ze specjalnych konsol. W każdym sklepie z grami dostaniemy wiele różnych świetnych pozycji na tego typu urządzenia. Gry na PS3 to typowe gry opisane powyżej, z kolei gry na Kinecta to raczej manualne zabawy dla kilku osób, które służą głównie rozrywce.