Muzyka w sieci

Jednym z mnóstwa kłopotów producentów rozmaitych utworów filmowych lub komputerowych jest dobór właściwej muzyki. Jak wszyscy wiemy, żadna gra ani obraz filmowy nie mogą się obejść bez muzyki w tle. Muzyka do reklamy i gry to fundamentalna sprawa. Jakie znamy metody zdobycia ścieżki audio do projektów?

Jedną z metod rozwiązania problemy jest opłacenie zdolnych muzyków. Kapel chętnych do stworzenia utworów pewnie znajdzie się mnóstwo. Problemem jest jak zawsze kasa. O ile w projekcie dano mało środków na takie zadanie, można opłacić mało znanego wykonawcę. Tylko w tym przypadku może się okazać, że dzieła nie będą wysokiej jakości. Sprawdzeni wykonawcy za swoje usługi zaś biorą naprawdę duże pieniądze.
muzyka w royaltyfreeheaven
Źródło: http://www.morguefile.com/

Metodą na te trudności może stać się music stock. Jest to specjalny portal internetowy, na którym muzycy udostępniają swoje utwory – możesz zapłacić jeden raz określoną sumę pieniędzy, by użyć coś do swoich celów. Nie kupujesz tym samym monopolowych praw do użytkowania, tylko pozwolenie do użycia w swoich dziełach. Takie rozwiązanie jest dużo prostsze i o niebo tańsze od zwykłych umów z muzykami.

Portale typu muzyka do reklamy najczęściej posiadają niezwykle wygodny interfejs dla użytkowników. W takich miejscach zgromadzone są setki utworów, na szczęście na portalach są funkcjonalne wyszukiwarki. Przy zastosowaniu złożonych algorytmów można szybko namierzyć ciekawiący nas utwór. Poza tym zwykle są również transparentne podziały na działy – np.muzyka do gier i reklam w royaltyfreeheaven, klipów reklamowych itd..

Na koniec jeszcze uwaga do osób, które nagrywają w zespole. Wydaje się, że dobrym pomysłem na promocję i zarobek może być sprzedanie swoich utworów na serwis muzyka do filmów. To pewne, iż wszyscy artyści mają marzenia o występach dla wielotysięcznej publiczności i złotych płytach, ale od czegoś należy zacząć. Warto się zdecydować na taki interes, by zarobić środki na na przykład nowy sprzęt do nagrywania.
Źródło: http://www.royaltyfreeheaven.com/pl/