Pomysł na wieczór: gry planszowe

Weekendowe wieczory nie muszą być nudne. Tak na spotkania z rodziną jak i na wieczory we dwoje warto zaplanować rozrywkę, która urozmaici nam czas. W czasie ostatnich kilku lat rozwiązaniem z rosnąca popularnością jest granie w planszówki. Różnorodność ułatwia wybór gry wciągającej całej grupy. Trzeba jedynie szukać i popróbować.

Gry planszowe we Wrocławiu
Autor: David Goehring
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzinne spotkania

Wieczory w rodzinnym gronie z pewnością wyjdą na plus gdy całą zgrają siądziemy do gry planszowej. Pozwala ona na lepszą komunikację między pokoleniami i dialog w czasie wyjątkowo dobrej zabawy dla wszystkich uczestników. Jest to zdecydowanie bardziej polecana alternatywa niż pozwolenie dzieciom na oglądanie telewizji. Co więcej wybranie na przykład gry planszowej strategicznej lub wojennej motywuje dzieci do kreatywnego i strategicznego myślenia. Wykreowanie tych cech podczas wspólnego bawienia się pozwala wynieść z niej o tyle więcej.

Zabawa Nie tylko dla dzieci

Nie wyłącznie najmłodsi mogą się tutaj odnaleźć. Dla starszych intrygujące gry planszowe to również pasjonująca rozrywka a część z nich jest nawet tworzona tylko dla dorosłych. Gry planszowe dla dorosłych są zwyczajowo dużo mocniej rozszerzone oraz trudne za to dają też więcej zadowolenia, gdy opanujemy już każdą zasadę gry. Innym rodzajem będą gry erotyczne, które urozmaicą parom nie tylko wieczór ale tez noc.

Gry planszowe
Autor: Will Merydith
Źródło: http://www.flickr.com

A na koniec warto pamiętać o grach dla najmłodszych, które niewątpliwie zrobią furorę na imprezach z przyjaciółmi.

Wciągające planszóweczki

Gry planszowe skupiają do okola siebie już nie tylko najmłodszych oraz wyjątkowych zapaleńców. Coraz częściej zjazdy fanów planszówek ledwo mieszczą chętnych do poznania nowych gier, odkrycia oferty dla siebie oraz wzięciem udziału w zawodach. To już normalne, że w niejednym mieście znajdziemy też stowarzyszenia i kluby miłośników gier planszowych, w których można się spotkać i pograć z innymi.

Dobrze więc odwiedzić lokalny sklep z planszówkami lub sprawdzić zakamarki internetu oraz e-sklepów w poszukiwaniu nowej pozycji na ten wieczór.