Gry na komputery pc – w co warto zagrać

Wielu dorosłych posiada mylne wyobrażenia nt gier. Gry komputerowe łączą się im w głowach z przemocą oraz obscenicznością. Obarczać winą tutaj powinno się masowe media, które lubią gonić za tanią sensacją i rozmaite kwestie omawiać płytko.

battlefield
Trzeba to stwierdzić wprost – gry wideo nie powodują, że ludzie stają się agresywni i zaczynają strzelać. Jest zupełnie na odwrót. Częste granie na komputerze może z sukcesem odprężyć nawet drażliwego osobnika.

Najbardziej winne w mówieniu o rozrywce elektronicznej jest generalizowanie. Nierzadko jedna pozycja z znacznym poziomem brutalności i golizną potrafi sprawić, że wszystkie inne tytuły opisywane są jako największe zło tego świata. Należy jednak mieć na uwadze, że każdego roku do sprzedaży trafiają tysiące gier na PC i konsole. Możemy wymienić co najmniej dziesięć totalnie różnych typów produkcji. Są zatem popularne strzelanki, które często mają w sobie sporą porcję brutalnych scen. Ale to jedynie pewien odsetek wszystkich sprzedawanych gier. Są w końcu gry strategiczne, w których celem jest rozwijanie cywilizacji od początku dziejów. Są także gry Role Playing Games, mające nierzadko dojrzalszą warstwę fabularną od wielu dzieł literackich.

Na koniec należy napisać jeszcze parę słów o nadchodzących premierach w świecie rozrywki elektronicznej. Wielu maniaków z całego świata bez wątpienia wyczekuje na premierę kolejnej odsłony kultowej serii Assassins Creed na PC. Ta odsłona będzie nosiła numer 4. Jej rozgrywka zostanie osadzona w morskich klimatach. Następną głośną premierą w branży komputerowej będzie Battlefield 4 na komputery PC. 3 część tej serii nieustannie szczyci się wielką popularnością wśród zwolenników zabawy przez sieć. Wszystkie informacje, jakie udostępnili twórcy do tej pory, wskazują, że Battlefield 4 na PC będzie cechował się cudowną grafiką i gigantyczną grywalnością.