Nowa odsłona PS3

Firma Sony w roku 2013 ma wypuścić na rynek nową generację swojej najpopularniejszej konsoli do gier – PlayStation. Czwarta już generacja tej konsoli wywołała ciekawość w środowisku miłośników gier we wszystkich krajach. Dzienna data ukazania się nie została jeszcze ujawniona, nie jest wiadome również na ulepszenie jakich technologii teraz postawił gigant przemysłu elektronicznego.

gry
Producent nie zapomina jednak o posiadaczach starej konsoli, wydając nowe gry na ps3. Pozycji, które czekają na premierę w najbliższym czasie jest bardzo wiele. Deweloperzy zapowiadają ponadto wspieranie wcześniejszej generacji urządzenia po ukazaniu się nowej wersji.

Interaktywna zabawa dla wszystkich
Na czym polegało powodzenie wcześniejszego modelu konsoli? Jak się okazuje, według użytkowników największą zaletą tej konsoli, jest jej interaktywność. Ta funkcjonalność wzbudziła równie wielkie zainteresowanie producentów gier. Ostatnimi laty zaczęto produkować wiele interaktywnych gier. Część z nich posiada oddzielne kontrolery, przeznaczone typowo do grania w daną grę. Przeważają tutaj gry taneczne i sportowe. Kontrolery oferowane przez producenta dają jednak szerokie pole do popisu dla firm produkujących gry.

Poza tym technologia „move”, która wykrywa miejsce kontrolera w trójwymiarze i jest sprężona ze specjalną kamerą, poszerza możliwości konsoli. Z tej ostatniej technologii szczególnie chętnie korzystają firmy produkujące gry dla dzieci. Gry na ps3 dla dzieci rozwijają dzięki temu wyobraźnię i zachęcają najmłodszych do aktywnego wypoczynku.

Wspólna zabawa z przyjaciółmi
Technologią, która została wprowadzona w PlayStation 3, i będzie ulepszana w kolejnej wersji konsoli, jest technologia rozgrywek za pośrednictwem sieci. Gry on-line umożliwiają wspólne granie ze znajomymi, którzy również są posiadaczami urządzenia i posiadają daną grę w swojej kolekcji. Dodatkową możliwością którą uzyskano dzięki stworzeniu obsługi internetowej, jest komunikacja Za pomocą głosu dzięki szerokopasmowemu łączu i technologii VoIP. To wielki rozwój w dziedzinie konsolowej rozrywki. Co więcej, za pomocą internetu gracz może pobrać wersję demonstracyjną wybranej gry, czy też kupić jakiś tytuł. Gdy dodać do tego bibliotekę darmowych gier dostępnych na konsolę, nie można się już dziwić czemu konsola odniosła tak wielki sukces.