Wyprawka dla dzidziusia – lista obowiązkowa

Kompletując wyprawkę dla oseska, nie daj się porwać amokowi zakupów! Uważnie dobieraj rzeczy, by po porodzie nie okazało się, iż brak ci czegoś istotnego.
Sprawdź, co koniecznie musimy posiadać między innymi do spania, do karmienia oraz na spacer z maluchem – na rozmaite pory roku.

Kompletowanie wyprawki dla dzidziusia należy zacząć już w siódmym miesiącu ciąży – tak, byś nawet w razie przedwczesnego urodzenia była gotowa na pojawienie się malucha. Nie kupuj jednak zbyt wielu przedmiotów – dzidziuś już po pierwszym miesiącu życia może wyrosnąć z ubrań w rozmiarze 56 cm.
ubranka dla niemowląt
Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawą niemowlęcej wyprawki są naturalnie ubranka dla niemowląt – kupuj tylko te z naturalnych materiałów (bawełny bądź flaneli). Należy je parę razy przeprać, aby je zmiękczyć oraz aby wypłukać z nich chemiczne substraty, jakimi są nasączane ubrania przez wytwórców. Nabywając ubranka dla niemowląt, kieruj uwagę, czy nie posiadają dla przykładu guziczków na plecach, zatrzasków a również, czy dadzą rozpiąć się na całej długości. Już niebawem przekonasz się, że owe drobnostki są niezmiernie ważne! Kupuj najprostsze modele – bez falban, ozdobnych aplikacji itd. Przy temperaturze wynoszącej 20°C niemowlę powinno mieć na sobie śpioszki lub body i kaftanik z długim rękawem. Dla ochrony przed słońcem oraz wiatrem można włożyć cienką bawełnianą czapkę (w domku czapka nie jest konieczna).

Nie ociągaj się! Jeżeli spodobały Ci się nasze artykuły, to doczytaj również (http://wilanow.varsovia.edu.pl/) kolejne oraz ciekawe treści. Trzeba kliknąć w podany link.

Do okrycia starczy cienki koc. Łóżeczko, materac, podgrzewacz itp.

bez nerwów możemy kupić bez wychodzenia z domu, bowiem w tym wypadku, towar ma wyglądać tak jak na zdjęciu jak też spełniać określone normy jakości.