Ubranka dla nowiutko narodzonych dzieci – czyli, w jakie rzeczy ubrać noworodka

Nie masz pojęcia, w jakie rzeczy po ubierać noworodka? Rozmyślasz nad tym, jakimi rzeczami różnią się śpioszki od pajacyków, albo choćby nawet body? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! W tym felietonie powiemy Ci, jakie bywają tych ciuchów różnice!
Wielu „nowiutko powstałych” rodziców nie jest przygotowanych pod względem ubranek dla nowiutko narodzonego dzieciątka z pojedynczej, prostej przyczyny – nie wiedzą, jaką rzecz mają kupić.

ubranka dla noworodkow
Autor: Pinio
Źródło: Pinio
ubranka dla noworodkow nie są nazbyt skomplikowane, chociaż jest ich parę rodzai – niewiarygodnie podobnych rodzajów, które mają mylące wrażenie dla nie przygotowanych rodzicieli, zwłaszcza tego typu, którzy w swoim życiu nie posiadali nazbyt dużej styczności z noworodkami – sporo więcej zobaczysz pod tym adresem. W tym bywają w szczególności takiego typu ciuchy jak: dziecięce body, pajacyki, albo chociażby kombinezony i śpioszki. Jaką rzeczą one się tak właściwie rozróżniają? Oto kilka podpowiedzi…
śpioszki
Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecięce body są zapinane w zbiegu ud, aby dobrze trzymać pieluchę; pajacyki są na całej długości rozpinane – z długim rękawkiem i stópkami; kombinezony są z ociepleniem, a jeśli chodzi o śpioszki to, w jaki sposób samiutka nazwa pokazuje, stosowane bywają najbardziej często, kiedy maluszek idzie odsypiać. Zapinane bywają zazwyczaj na ramionkach dzieciątka. Najczęściej do ich produkcji bywają stosowane takiego typu materiały jak: bawełna, termofrota albo welur. Można je wykupić po jednej sztuce, albo w kompletach, zwykle razem z taką częścią garderoby jak Kaftanik. Zwykle są też kawałkiem wyprawki niemowlęcej.

Ogrom wzorków owych śpioszków nie wyłącznie zadowoli rodziców, ale również pobudzi wyobraźnię dzieciaka, gdyż dzieci tak malutkie bywają wzrokowcami, a im więcej kolorów widzą, tym lepiej.