Ubranka dla nowiutko narodzonych dzieci – czyli, w jakie rzeczy ubrać noworodka

Nie masz pojęcia, w jakie rzeczy po ubierać noworodka? Rozmyślasz nad tym, jakimi rzeczami różnią się śpioszki od pajacyków, albo choćby nawet body? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! W tym felietonie powiemy Ci, jakie bywają tych ciuchów różnice!
Wielu „nowiutko powstałych” rodziców nie jest przygotowanych pod względem ubranek dla nowiutko narodzonego dzieciątka z pojedynczej, prostej przyczyny – nie wiedzą, jaką rzecz mają kupić.

ubranka dla noworodkow
Autor: Pinio
Źródło: Pinio
ubranka dla noworodkow nie są nazbyt skomplikowane, chociaż jest ich parę rodzai – niewiarygodnie podobnych rodzajów, które mają mylące wrażenie dla nie przygotowanych rodzicieli, zwłaszcza tego typu, którzy w swoim życiu nie posiadali nazbyt dużej styczności z noworodkami – sporo więcej zobaczysz pod tym adresem. W tym bywają w szczególności takiego typu ciuchy jak: dziecięce body, pajacyki, albo chociażby kombinezony i śpioszki. Jaką rzeczą one się tak właściwie rozróżniają? Oto kilka podpowiedzi…
śpioszki
Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecięce body są zapinane w zbiegu ud, aby dobrze trzymać pieluchę; pajacyki są na całej długości rozpinane – z długim rękawkiem i stópkami; kombinezony są z ociepleniem, a jeśli chodzi o śpioszki to, w jaki sposób samiutka nazwa pokazuje, stosowane bywają najbardziej często, kiedy maluszek idzie odsypiać. Zapinane bywają zazwyczaj na ramionkach dzieciątka.

Zaintrygował Cię taki tekst? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź też ten link. Pokrewne treści przeczytasz również tutaj (https://www.kidsjoy.pl/pl/p/Spodnie-duza-kieszen-WHATS-UP-czerwone/1065).

Najczęściej do ich produkcji bywają stosowane takiego typu materiały jak: bawełna, termofrota albo welur. Można je wykupić po jednej sztuce, albo w kompletach, zwykle razem z taką częścią garderoby jak Kaftanik. Zwykle są też kawałkiem wyprawki niemowlęcej.

Ogrom wzorków owych śpioszków nie wyłącznie zadowoli rodziców, ale również pobudzi wyobraźnię dzieciaka, gdyż dzieci tak malutkie bywają wzrokowcami, a im więcej kolorów widzą, tym lepiej.