Urządzanie pokoju dla dziecka – sprawdź co jest dziś na topie

Narodziny maleństwa stanowią często najważniejszy moment w życiu rodziców. Poza radością z narodzin nowej istotki, powinniśmy zrobić dla noworodka kącik. Najlepszym rozwiązaniem jest osobne miejsce gdzie zrobimy pokój niemowlęcy.Nie musi być to duże pomieszczenie.

Pokój dziecięcy
Autor: Angie Stalker
Źródło: http://www.flickr.com

Zadbajmy jednak, aby było przytulne. Ściany zamalujmy w lekkie, pastelowe barwy, okno przysłońmy barwną półprzeźroczystą firanką. Najczęściej w sklepach z ozdobami na firanami znaleźć można przyklejane postaci bajkowe, albo firanki z bajkowymi motywami. Gorąco je polecamy! Ważne jest, gdy już mamy wyremontowany pokój jest wybór odpowiednich mebelków – więcej o autorze.

Podstawowym zakupem jest łóżeczko dla dziecka, z regulowaną wysokością. W ten sposób, wraz z dorastaniem maleństwa, krok po kroku będziemy zniżać wysokość materaca. Kolejnym ważnym sprzętem jest półka na ciuszki maluszka, ręczniczki i inne rzeczy do pielęgnacji dziecka. Nie zapominajmy o zakupie delikatnego kocyka dla dziecka. Następne, mniej obowiązkowe, ale potrzebne akcesoria to przewijak stojący, albo do przymocowania na łóżku oraz stojąca lampka nocna z przytłumionym, delikatnym światłem.
Optymalnie jest, gdy w pokoju nocnym odnajdziesz również przestrzeń na niewielkie łóżko, na którym na początku będzie spać matka niemowlęcia. Ponadto dobrze będzie gdy w pomieszczeniu będzie przestrzeń na wózek, wanienkę i niewielką półeczkę z preparatami do dbania o skórę dziecka, o pampersach nie pisząc- zobacz przykłady.

Masz zamiar przejrzeć następny wpis na ten obszerny temat? Więc najedź na link tutaj (https://jeger.pl/pl/399-farby-do-drewna) i przenieś się do innej witryny, jaką dla Ciebie opracowaliśmy.

/J]

Jeśli wybieramy mebelki do pokoju dziecinnego, szukajmy części z wielomodułowych kolekcji. Tym samym wraz z wzrostem dziecka możemy dokupić kolejne elementy – kolejne szafki, biurko, półeczki na zabawki. W ten sposób nie poczujemy jednorazowo dużego wydatku, a krok po kroku uzupełnimy braki w pokoiku