Poznań to chwile doznań-A co w nim znajdziesz?

Nasze zmysły od samego narodzin pozwalają nam uczenia się tego co wokół. Każdy smak, zapach, a także każdy dotyk dawało różnego typu reakcję z naszej strony.
Dlatego tak ważne jest żeby wszystkie nasze zmysły odpowiednio ze sobą współpracowały.

Są osoby, którzy zaczęły zająć się zmysłowy świat człowieka i doszli do wniosku, że w rzeczywistości tylko niewielka część powiązana ze zmysłami jest dla przeciętnego ludzi istotna. Kiedy tymczasem dobrze byłoby wiedzieć coś więcej niż to, że dzięki oku widzimy, nos – czuć, skóra – odczuwać, język – jest odpowiedzialny za smak, czy uszy (przetestuj szumy uszne: szumy uszne leczenie) słyszeć, to jeszcze jest kilka ważnych rzeczy powiązanych z naszym percepcją świata przy pomocy na przykład dotyku, czy nawet pozycji ciała. integracja sensoryczna Poznań to opcja zapoznania się z całą strefą zmysłów i emocji oraz ruchu i wszelkiego typu wiadomości jak przetwarza to wszystko nasz umysł.

W większych miejscowościach są różnego rodzaju miejsca, gdzie można iść, po to, by zaznajomić się z tematyką integracji sensorycznej.
INTEGRACJA WŁASNA, CZYLI INTEGRACJA SENSORYCZNA DLA KAŻDEGO
Często mówić o tym, że jakaś firma, a dokładniej jej pracownicy musi się zintegrować. Jednak zanim zaczniemy funkcjonować w jakiejś większej grupie powinniśmy zintegrować się sami ze sobą. Jest to związane między innymi z tym, w jaki sposób odbieramy wiadomości ze świata i jak są one przez nas przetwarzane. Nie tylko znany nam dotyk, węchu czy słuch (aparaty słuchowe – sprawdź) i wzrok wpływa na nasz stan. Trzeba pamiętać o tym, że my sami jesteśmy maszyną, która ma ogrom różnych trybików, które są po części programowane już w łonie matki.
Integracja Sensoryczna
Źródło: sxc.hu

Tak, więc jeżeli coś nie funkcjonuje jak trzeba, nie do końca uda nam się zapanować nad naszym życiem, nad własnymi reakcjami, to warto spróbować integracji sensorycznej, która daje możliwość zgranie własnego ciała. W momencie, gdy sami staniemy się pełną jednostką możemy zacząć myśleć o integracji z innymi ludźmi. Łatwiej nam będzie zwyczajnie żyć. Choć dla sporego grona ludzi równowaga, jaką daje nam integracja sensoryczna jest nizebyt wiarygodna, to ogrom badań naukowych potwierdza fenomen tej dziedziny, poza tym osoby, którzy korzystały z tego wsparcia naprawdę poczuli wielką różnicę we własnym życiu.