Niebanalne pomysły na zatrzymanie podrostków w domu na weekendowe wieczory

Czy młodzież może być szczęśliwa, prowadząc jednocześnie intensywne życie familijne? Lektura reportaży w popularnych czasopismach i anegdoty zasłyszane w miejskich trolejbusach, każą negatywnie odpowiedzieć na tak postawione pytanie.

Salon, kanapa Amalfi
Autor: Giusti Portos
Źródło: Galeria Wnętrz

Młody człowiek posiada tyle niespożytej energii, że musi ją wyładowywać podczas całonocnych zabaw i popołudniowych ćwiczeń na sali gimnastycznej, a nawet podczas ulicznych rozrób.

Jeśli zainteresowały Cię interesujące wiadomości oraz szukasz ich na konkretny temat, kliknij w nasz odsyłacz (http://pischool.pl/kursy_dla_firm/). Tam odnajdziesz wymagane informacje.

Kiedy przychodzi pora na odpoczynek, niejeden nastolatek wraca z ulgą do własnego pokoju. A jeżeli będzie on urządzony zgodnie z gustem ucznia zawodówki, to istnieje pewna szansa, że młody człowiek zechce spędzać w tym miejscu więcej czasu. Zobaczmy, na jakie elementy należy zwrócić uwagę, kiedy urządzamy taki pokój.Młodzieżowe meble stają się centrum pomieszczenia – każdy, kto przejdzie jego próg, natychmiast zauważy grafitowe lub ciemnobrązowe szafy, półki i szuflady. Obmyślenie samego wyglądu mebli staje się twórczym zajęciem, które z powodzeniem można wykonać przy użyciu oprogramowania dostarczonego przez producenta. Młodzieżowe meble (sprawdź ofertę młodzieżowe meble) będą kombinacją sosny lub sklejki, a także szyb, luster i kolorowego oświetlenia. Nasz nastolatek o wiele chętniej będzie spędzał w domu długie jesienne popołudnia, jeśli sam wymyśli sobie wygląd poszczególnych części wyposażenia.

Dekoracje do wnętrza
Autor: outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com

W każdym pokoju potrzebne bywają miejsca do siedzenia. Stołek to reguła, zatem warto zastanowić się nad czymś tak samo niepowtarzalnym, co funkcjonalnym. Świetnym przykładem mogą być tak jednoosobowe sofy, jak i rozsuwane kanapy (sprawdź na ). Duże łóżka są przeznaczone raczej do narzeczeńskich sypialni, a wspomniane kanapy będą idealne nawet do małych pokoików w wieżowcach – nocną porą nastolatek będzie miał zagwarantowany niezakłócony sen, a w dzień będzie miał gdzie czytać nieco nudną lekturę szkolną i uczyć się słówek na kartkówkę z rosyjskiego.

O nastroju tego młodzieżowego pomieszczenia wyrokują pewne szczegóły: kalendarz albo interesujące graffiti na ścianie. Pokój ma pozostawać swego rodzaju schronieniem dla młodego człowieka. Jako matki i ojcowie nie powinniśmy na siłę narzucać swoich schematów, ani nawet nie upierać się przy stawianiu na parapecie kaktusa lub lampy w kształcie tropikalnego owocu.