Na dworze pada? Najlepiej spędź ten czas z najbliższymi! Jak? Przy dobrej grze planszowej!

W obecnych czasach zabawy rodzinne, takie jak granie w gry typu planszowego w trwania paskudnej pogody wydaje się, że odrobinę „odeszły w cień” z powodu ukazania się takich gadżetów jak komputery, tablety, telefony, oraz ich bardziej zaawansowanych alternatyw, takich jak choćby laptopy czy smartfony, a nawet coraz bardziej znane smartwatche.

Jak się jednakże okazuje, sporo dzieciaków wcale nie pragnie jak większość rozmyśla „siedzieć z nosem w ekranie”, tylko bardziej rodzinnie spędzać czas. Napomknięte wyżej gry planszowe są doskonałym rozwiązaniem dla nie tylko tego dziecka, ale również jego rodziny.
gry
Autor: JAGA
Źródło: JAGA
Obecnie panuje tak zwana „era komputera” – poprzez co wielu spośród nas, szczególnie dzieciaków, które się w niej urodziły – zapomnieli, iż nadal istnieje coś takiego jak świat „Zewnętrzny” albo jest tak wychowywany, iż tablet czy też laptop jest to jego najlepszy „kumpel”.

aktualny artykuł%link%I wiek obfituje w ogrom różnych wiadomości. Najważniejsze jest to, aby być na bieżąco – kliknij zatem w aktualny artykuł.

Wielu rodziców, z powodu zazwyczaj braku czasu, daje dziecku, które mu „przeszkadza” tablet lub telefon, na którym ono tak naprawdę „zajmuje się sobą”. Niestety jak ukazało już wiele badań, takiego typu „zajmowanie się sobą” coraz częściej powoduje u coraz bardziej młodych dzieci uzależnienie od komputera lub powoduje, że dziecko zamiast się bawić, szuka „rozrywek” w sieci internetowej, w której nigdy nie jest wiadome, na co i na kogo trafi.

Najlepszym wyjściem, by dziecko „nie po zamykało się w sobie”, jest spędzanie z nim więcej czasu, chociażby grając z nim w gry, które to będą rozwijać jego własną imaginację, uczyć wiele interesujących rzecz, a przede wszystkim – spowodują, że my sami poświęcimy dziecku należną mu uwagę. Dobrze wybrane gry planszowe sprawią przyjemność nie tylko naszemu dziecku, ale i nam samym, odbudowując zarazem dobre relacje pomiędzy rodzicem a jego dzieckiem.