Mamy całe mnóstwo profesji na świecie, które są niezwykle obciążające emocjonalnie i należy podziwiać osoby, które funkcjonują w tych realiach

Są takie zawody, które bywają mocno stresujące. Zazwyczaj chodzi o takie, które decydują o naszym życiu albo zdrowiu. Wtedy każdy z pracowników musi odznaczać się dużą dawką wyczucia i kierować się kodeksem etycznym.
Jeżeli popatrzymy na tak wymagające zawody jak prawnik oraz pielęgniarka lub sędzia i żołnierz, to natychmiast możemy domyśleć się, że są to zawody związane z ogromną odpowiedzialnością.

akt - dziecko
Autor: Adam Tas
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej dlatego, że ludzie mają styczność z drugim człowiekiem i tak jakby mają jego los w swoich rękach. Z tego powodu najważniejsza jest wówczas etyka zawodowa. By temu chirurgowi lub prawnikowi chciało się pochylić nad sytuacją chorego lub oskarżonego i by zrobił wszystko, co może, żeby mu pomóc. Etyka związana jest również poniekąd ze sprawiedliwym traktowaniem uczniów. Mowa w tej chwili o etyce w nauczaniu i nie ważne czy jest to nauczyciel w liceum czy doktor na uczelni wyższej.

Taka ta strona z pewnością Cię zaintryguje, ponieważ jest tam opisane bez wątpienia wiele interesujących wiadomości na opisywany w tym miejscu temat.

Kodeks norm postępowania powinien być szanowany przez każdego i nie powinno się stwarzać od niego jakichkolwiek odstępstw. Jeżeli ktoś go nie stosuje, to oznacza to, że źle się dzieje w jego głowie i po wielu latach pracy nastąpiło pewnie wypalenie lub znieczulica.

Wtedy jedynym ratunkiem wydaje się być zrobienie sobie dłuższej przerwy i przemyślenie tego, czy na pewno chce się powrócić do wyuczonego zawodu. Zawsze możemy zmienić swe życie – wyjechać w Sudety i otworzyć stadninę koni.