Jak rozwijać inteligencję 6-latka?

Edukacja jest najbardziej istotna: w dużym uproszczeniu, jeżeli chcemy dojść do czegoś dużego we własnym życiu, musimy mieć no przynajmniej średnie wykształcenie. Chociaż pewnie dzisiaj i tak coraz powszechniejszym standardem jest wyższe wykształcenie. Ciężko w sumie rzec czy faktycznie bardzo szybko wzrost ludzi z wyższym wykształceniem ma sens. Można powiedzieć, że to źle, iż szczególnie zawodówki są w odwrocie. Fakty są takie, że ludzi z wyższym jest nieco zbyt wiele. No dobrze, ale rzeczywistość jest taka, iż młody człowiek po maturze w istocie ma wyłącznie jedną drogę: dalsza nauka. Trudno polemizować z tym zjawiskiem, chociaż bez cienia wątpliwości przydałoby się sprawić, że nareszcie uczelnie w naszym kraju będą cechowały się o wiele bardziej solidnym poziomem kształcenia. Jednak być może przejdźmy do głównego tematu, mianowicie: co zrobić, aby nasz sześciolatek był trochę inteligentniejszym, no bardziej rezolutnym malcem.

zabawki drewniane
Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu
Może czymś idealnym dla sześcioletniego szkraba są zabawki edukacyjne? Tak naprawdę doskonałe to rozwiązanie, sprawiające, iż będziemy mieli okazję spowodować, że właśnie nasza pociecha będzie dużo bardziej błyskawicznie się rozwijać. Ogromna zaleta takowych zabawek jest prosta – najzwyczajniej niby bawią one, a więc sześciolatek jest wielce uradowany, ale również sprawiają, iż najzwyczajniej w świecie coś tam jakby nie patrzeć szkrab ciekawego zdoła się dowiedzieć. W wielu przypadkach zabawki edukacyjne dla dziecka w wieku sześć lat sprawiają, że możemy najzwyczajniej w świecie odmienić własną pociechę, spowodować, iż na kilka miesięcy przed pójściem do szkoły, będzie dużo więcej wiedziała. Niejako będzie mieć znaczną przewagę nad całą resztą swoich rówieśników. To niby na czym należy się zwłaszcza skupić, jeśli w grę wchodzą gierki edukacyjne? A może nauczymy swoją pociechę podstaw jęz. angielskiego bądź astronomii?
Zabawki, zabawa
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Zwłaszcza gry, które skupiają się na nauce języka angielskiego są doskonałe. Jeśli ktoś całkowicie nie zna dzisiaj angielskiego, niejako jest społecznie wykluczony. Czyli zadbajmy o edukację własnego 6-latka, ale mimo wszystko starajmy się posiadać do tego wszystkiego odpowiedni dystans.

Sprawdź również zabawki dla czterolatka