Jak dobrze przygotować się do obozu harcerskiego

Harcerstwo to ruch ludzi, którzy działają ze sobą w służbie ważnym ideom. Dzięki uczestnictwie w harcerstwie dzieci zyskują naprawdę dużo. Głównie poznają prawdziwych przyjaciół i umieją się zintegrować. Harcerstwo uczy pomagania innym ludziom, stawania się odpowiedzialnym i pozbywania się lęków. Każdy podopieczny jest odpowiedzialny, w dodatku naprawdę punktualny. W czasie obozów zapoznaje się z przyrodą i obcuje z nią. Harcerstwo to także doskonała przygoda i wspomnienia, które zostaną na bardzo długi czas.

Harcerstwo
Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com
Co pewien czas, najczęściej w czasie ferii i wakacji, odbywają się obozy harcerskie.

Niedawno pojawiała się nowa, niezwykle ciekawa oferta – by ją ujrzeć, kliknij tu i spójrz na stronę (http://fsa.edu.pl/kontakt/) a na pewno się nie rozczarujesz.

One również pomagają w usamodzielnieniu się, stanowią lekcję patriotyzmu, niejako wychowują. Dodatkowo uczą życia w zbiorowości, szacunku do innych ludzi oraz dyscypliny. Obozy kształtują charakter. Harcerze potrafią za ich pomocą poradzić sobie z trudnymi warunkami. Oczywiście takie spotkania to nie tylko obowiązki, lecz także rozrywka w wspólne spędzanie ciekawego czasu, przykładowo siedzenie przy ogniu i śpiewanie.

Stałym elementem takich wieczorów jest śpiewnik Ognik – śpiewnik harcerski – aktualnie najbardziej znany wśród harcerzy. Łączy utwory i chwyty gitarowe. Aktualnie przygotowania do obozu harcerskiego jest dokładnie opisana na witrynach takich wydarzeń. Jakie rzeczy jednak z całą pewnością muszą znaleźć się w ekwipunku harcerza? Przede wszystkim mundur, który jest nieodzownym elementem. Dodatkowo niezbędna będzie także legitymacja.

Często uczestników prosi się o zabranie dwóch plecaków – dużego i małego – prócz tego potrzebna jest menażka, sztućce i talerze, a także kubek. Noclegi najczęściej odbywają się w namiotach, wówczas bardzo istotny jest śpiwór i karimata. Drugi przedmiot przyda się jednak przede wszystkim przy ognisku, gdyż do spania gwarantowane są materace. Latem pogoda bywa zmienna, dlatego też trzeba spakować rzeczy przeciwdeszczowe oraz ciepłe i lekkie ubrania. Niezbędny w letnich obozach jest także strój kąpielowy, coś chroniącego głowę i kremy z filtrem – wejdź i sprawdź.

Obozy często mają miejsce w lasach, tym samym nie można zapomnieć o środkach przeciw komarom. Co oczywiste należy zabrać ręcznik, podstawowe kosmetyki oraz igłę i nitkę. Powinno się mieć również latarkę i kompas. Ważne jest przekazanie wszelkich zażywanych leków opiekunom.

Nie wolno nie powiadamiać o takich sprawach, gdyż są naprawdę poważne.
Witryny obozów i organizatorzy z pewnością zadbają o to, żeby każdy spakował wszystko, co niezbędne. Jeśli będziemy się tym kierować, zdecydowanie niczego nie zapomnimy i obóz stanie się czystą przyjemnością.