Fotelik samochodowy – bezpieczeństwo dla Twojej pociechy

Rodzina, decydując się przemieszczać się samochodem powinna zakupić fotelik samochodowy dla swojej pociechy. Zapewnia zabezpieczenia malucha oraz oprócz tego zwiększa komfort podróżowania. Nakaz ten regulują przepisy – każde dziecko do 12 roku życia powinno być zaopatrzone w specjalny fotelik samochodowy dopasowany do wagi oraz wzrostu.

Fotelik samochodowy dla dzieci
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
kolejnym aspektem jest dodatkowo nakaz stosowania fotela dla pociech, których wzrost nie jest większa od 150 cm. Za złamanie rodzicom grożą sankcje i mandaty.

To zagadnienie wydaje się dla Ciebie atrakcyjne? To przejrzyj także podobne witryny (https://www.akumulator24.com.pl/), mające nie mniej wciągające informacje na omawiany temat.

Każdy fotelik jest zróżnicowany, trzeba tak go dostosować aby maluchowi było również komfortowo podczas jazdy samochodem, ma wpływ także na bezpieczeństwo podróżowania samochodem.

Z dedykacją dla młodszych dzieci zdecydowanie dobrze dostosowanym modelem jest fotelik Besafe Izi Go Grey 0-13Kg (tutaj), Dziecko znajduje się w pozycji w pół leżącej, dodatkowo model ten mamy możliwość wykorzystać nie tylko w wozie, a także poza autem, między innymi nosząc śniące maleństwo z domu do samochodu. Jest on w stanie udźwignąć do wagi około 13 kg.

Niektóre foteliki mają opcję regulowania podnóżka i oparcia, dzięki czemu możemy dopasować pozycję w zależności od potrzeby, nie zakłócając snu pociechy. Fotelik Britax Max-Way został zaprojektowany z myślą o dzieciach do około 6 roku życia. Jego niewątpliwym atutem jest możliwość użytkowania w mniejszych autach, ponieważ zajmuje stosunkowo niewiele powierzchni.

Czy uważasz, że zamieszczone tutaj dane są atrakcyjne? Jeżeli tak, to przejrzyj stronę www (http://www.impuls.waw.pl), a odnajdziesz w tamtym miejscu nie mniej ważne fakty, które przyciągną Twoją uwagę.

Atutem okazują się być także pasy bezpieczeństwa, które nie tylko chronią dziecko podczas podróży autem, ale również podwyższają jego komfort. W system świetnie zabezpieczających pasów zaopatrzony został również fotelik Caretero Diablo Xl Plus Graphite 9-36kg, Wyróżnia się on niebywałą lekkością oraz łatwością podczas niesienia, ponieważ zawiera uchwyt w zagłówku oraz waży tylko 8 kg. Dla nieco większych pociech najbardziej praktyczną opcją jest fotelik Cybex Solution X-Fix Cobblestone 15-36Kg, dający dużo większe zabezpieczenie ze względu dodatkowe mocowania na na poziomie zagłówka oraz ramion. Dzięki nim w razie groźnej sytuacji mamy pewność, że nasza pociecha jest chroniona na najwyższym poziomie.