Dzisiejszy kłopot niepłodności

Rodzicielstwo jest niezmiernie istotną fazą rozwoju psychoseksualnego, emocjonalnego i społecznego. Stwarza możliwość zrealizowania celów życiowych oraz zaspokojenia wielu potrzeb. Niestety, wyobrażenia na temat poczęcia wykraczają częstokroć poza faktyczność, albowiem wbrew opinii większości, może być to proces trudny i długofalowy.

Wiele par na swej drodze napotyka problemy z płodnością.

Toaleta
Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
W przeciągu paręnastu minionych lat w krajach rozwiniętych raptem wzrosła ilość par wymagających kuracji z powodu niepłodności. Kłopot ten zakreśla coraz to większe kręgi, jest nawet uznany przez WHO za chorobę społeczną. Nic zadziwiającego, skoro w naszej ojczyźnie dotyka on miliona par w wieku rozrodczym (czyli co czwartą para). Liczba ta zmienia się w zależności od wieku małżonków, rośnie wraz z nim. Mimo, że jest to ogromnie poważny oraz widoczny problem, nadal stanowi temat tabu. Badanie nasienia Bielsko-Biała jest to temat krępujący, choć ja poddałem się badaniu nasienia w Bielsku-Białej i nie wstydzę się tego.
Gotowanie
Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock
Wśród niektórych ludzi panuje pogląd, że poczęcie dziecka przynależy do zadań najprostszych, że nie nastręcza dużego wysiłku . Nic w wyższym stopniu mylnego. W wielu sytuacjach posiadanie dziecka jest cudem, który nadszedł po długim okresie czekania, wspomaganego leczeniem. Wedle badań, przy systematycznych stosunkach, bez stosowania środków antykoncepcyjnych, w ciągu jednego roku zachodzi w ciążę mniej więcej 50% kobiet, w następnym – kolejne 30%.

Namawiamy – naciśnij to i przenieś się na inną naszą witrynę. Na niej czekają na Ciebie świeże i rzetelne wiadomości.

Ta liczba nie nastraja nas optymistycznie, ponieważ zwraca uwagę na to, iż problem rzeczywiście istnieje oraz tyczy się ok. 8–20% par. W naszym kraju o bezpłodności można mówić wówczas, gdy po dwóch latach współżycia bez zabezpieczeń nie doszło do poczęcia dziecka.

Wówczas jedyną metodą odkrycia powodów kłopotu jest poddanie się serii badań a także specjalistycznemu leczeniu, jakie może znacząco rozłożyć się w czasie. Klinika leczenia niepłodności Bielsko-Biała zajmuje się właśnie leczeniem takich schorzeń. Polecam dowiedzieć się więcej na stronie .