Czy wiesz, jaką czapeczkę na zimę wybrać dla swojego niemowlaka? Wybór jest ogromny!

Do zimowego okresu potrzeba się dobrze przyszykować, też pod względem ubrań. W wypadku maluszków niezwykle ważne jest to, aby należycie przykryć uszy.

Malutkie uszy są bardzo wrażliwe na chłód, mrozy oraz wiatry, co może doprowadzić do naprawdę przykrych oraz niebezpiecznych schorzeń, zatem lepiej dołożyć starań, aby uszka malucha zostały właściwie zakryte – czapki dziecięce zimowe.
Przygotuj się do zimy i kup czapeczkę dla swego dziecka

kolory
Autor: Marcin Kargol
Źródło: http://www.flickr.com
Czapki dziecięce zimowe występują w bardzo szerokim i interesującym asortymencie. Dzięki temu każda matka ma szansę wybrać idealne nakrycie głowy dla swego dziecka. Trzeba pamiętać o tym, że czapkę musi się dobierać do warunków panujących na dworze: nie może ona być ani za cienka ani za gruba. Jeśli na dworze atakują mrozy, dziecko musi zakładać ciepłą czapkę, koniecznie należycie osłaniającą uszy. Najlepiej sprawdzają się czapki zawiązywane, gdyż nie zsuwają się one z głowy i uszy są dokładnie zabezpieczane przed chłodem – czapeczki niemowlęce.
czapeczki niemowlęce
Autor: www.babymama.pl
czapki dziecięce zimowe
Autor: Israel_photo_gallery
Źródło: http://www.flickr.com
Dla maluszków czapeczka na dowolną porę roku
Całkiem malutkie dzieci zakładają czapeczki niemowlęce właściwie przez cały rok. Zimą powinny mieć czapeczki ciepłe oraz dobrze chroniące przed zimnem, wiosną trochę lżejsze i bardziej przewiewne. Latem nierzadko stosuje się czapeczki, których zadaniem staje się zabezpieczanie przed promieniami słońca.

To także bardzo istotne, ponieważ skóra maluszka jest niezwykle delikatna, a do poparzeń oraz udarów może dojść naprawdę łatwo. Na szczęście dziś można bez problemu zakupić estetyczne oraz wygodne czapeczki dla najmłodszych i zabezpieczać ich głowy przed zgubnym wpływem pogody.