Co to są hexacoptery i do jakiego celu mogą zostać one stosowane?

Od jakiegoś czasu bardzo popularne są w Polsce bezzałogowe statki powietrzne. Do ich pilotowania konieczne są odpowiednie uprawnienia (np. UAVO), które można by uzyskać dosyć szybko.
Takie urządzenia mają dużą gamę sytuacji, w których mogą zostać wykorzystane.

Znakomicie nadają się do filmowania różnego typu obiektów przez biura nieruchomości czy np. zamków przez biura podróży. Okazję oglądania np. starych pałaców z wysokości to pamiętne przeżycie.

Czy chcesz sprawdzić opisywaną tematykę z całkowicie odmiennej perspektywy? Jeśli tak, to sprawdzi też wpisy z serwisu (https://liceum.wroc.pl/), które odnajdziesz po kliknięciu tego linku.

Z tego też powodu mnóstwo turystów oprócz zwykłego aparatu fotograficznego, zabiera ze sobą także taki sprzęt jak dron. Jeśli mamy krajowe uprawnienia, prawdopodobnie będą one honorowane również za granicą Polski, jednak w pewnym stopniu zależy to od danego kraju.

Pragnę zaprosić Cię na autorskie www. To nowa witryna, która ma masę ciekawych treści. Przyjemnie będzie także, jeżeli zostawisz ocenę.

Jeżeli natomiast pragniemy filmować widoki w polskich parkach narodowych, to musimy uzyskać zgodę dyrekcji. W przypadku Tatrzańskiego Parku Narodowego jest to min. 10 000 złotych opłaty. Ważny jest również charakter filmu – jeżeli jest on komercyjny, cena za filmowanie jest jeszcze większa.

dron
Autor: Technolux
Źródło: Technolux
niemowle
Autor: Vantage Development SA
Źródło: Vantage Development SA
Sam dron natomiast najczęściej wyposażony jest w cztery oddzielne wirniki, jakie umożliwiają mu swobodny lot w każdym kierunku. Tego typu drony profesjonalnie nazywane są quadrocopterami. Ponadto istnieją bardziej znaczące modele, np. mające sześć wirników hexacoptery czy 8: octocoptery. Wszystkie drony zaopatrzone są w wysokiej jakości kamery, jakie nie jedynie zapisują widok, lecz również służą do nawigowania.

Są one stosowane nie jedynie w celach zarobkowych, lecz również przez przeróżne służby do patrolowania granic czy bezpieczeństwa lasów. Mogą być także wykorzystywane przez policję lub strażaków.