Fotografowanie dzieci – warto uchwycić pierwsze dni naszych maluchów

Pojawienie się pociechy w rodzinie niejednokrotnie niesie za sobą rozpoczęcie fascynacji fotografowaniem u jego rodzica. Niemal każdy pragnie wstrzymać krótkotrwałe i piękne momenty własnych maluchów, by po latach mieć do czego powracać. Wiek dziecięcy trwa nadzwyczaj krótko, zatem należałoby robić zdjęcie dzieciom nie tylko w najistotniejszych wydarzeniach, ale także w codziennych sytuacjach.

Duża komplikacja w fotografowaniu niemowląt polega na tym, że praktycznie wszelka sekunda, jaką pragniemy upamiętnić jest niepowtarzalna i fotografujący mają tego zupełną świadomość. Jednakże jedno trafne zdjęcie (kodak.wroclaw.pl) dziecka warte jest znacznie więcej niż setka nieinteresujących. Z drugiej strony potomek się przekształca i stale wykonuje coś interesującego, a równie frapujące rzeczy dzieją się wokół niego.

Autor: www.babymama.pl

Pragnienie zilustrowania tego wszystkiego na zdjęciach jest całkiem oczywista i normalna. Fotograficy specjalizujący się w robieniu zdjęć dzieci rozróżniają w pierwszych latach życia stadia rozwoju, które warto wychwycić – zobacz. Okres, kiedy pociecha uczy się władzy nad swoim ciałem jest niezwykle czarującym. Najistotniejsze, ażeby zamiast utworzyć bardzo wielu zdjęć dziecka w pierwszych tygodniach życia i zostawić urządzenie na półkę aż do pierwszych urodzin, skupić się raczej na konsekwentnym dokumentowaniu zachodzących po sobie transformacji.

Fotografowanie maluchów to sama przyjemność. A większa radość okaże się wtenczas, gdy przyuczymy się wykonywać to dobrze. Nie musimy przy tym produkować tysięcy albumów ze zdjęciami. Niekiedy starcza jedna fotografia dziecka, ale taka, która wzbudzi emocje. Niezależnie od kwestii wyraźnej przyjemności, jaką daje fotografowanie niemowlaków, to musimy sobie zdawać sprawę, że czas umyka, a my – jako rodziciele – mamy zadanie rejestrowania istnienia naszych najbliższych. Czy można pozostawić własnym latoroślom jakąkolwiek milszą pamiątkę z dziecięctwa niż zdjęcia właśnie? Rodziciele ubóstwiają produkować zdjęcia swojemu dziecku i dla każdego z nich fotografie dziecka są tymi najcenniejszymi pamiątkami rodzinnymi. To na nich mamy możliwość utrwalać rzadkie chwile i najpiękniejsze chwile z życia własnego malutkiego skarbu.